Zlatá sopka přehled

Zlatá sopka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463014/mid_zlata-sopka-eEq-463014.jpg 4 76 76

Zlatá sopka : Rom. / Jules Verne ; Přel. dr. Lub. Petr ; S vyobr. G. Rouxe. Lipská vazba. Edice: Spisy. Řada II ; 14.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Le volcan d'or , 1906

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlatá sopka. Přihlašte se a napište ho.

jan7113
12.10.2023 4 z 5

Čistě dobrodružná verneovka bez sci-fi prvků (tedy až na tu vodu v sopce). Dočkáme se zase spousty putování, ale geografické popisy tentokrát autor udržel v mezích zdravé normy, takže byly přínosem a ne přítěží. Jako tradičně se setkáme s výjimečně charakterními, čestnými a poctivými lidmi (obyčejně to bývají Francouzi, tady výjimečně Kanaďané) a vynechat nelze ani výjimečně bezcharakterní padouchy. K tomu trocha romantické naivity. A celé to uzavírá happyend jako prase. No, neberte to!
Může to vypadat, že se knihu snažím shazovat, ale není tomu tak. Naopak, bavila mě. Bavilo mě prostředí Klondiku i sám příběh. Suprové oddechové čtení.
Teď si dám pár novodobých thrillerů a pak hurá na další verneovku. Ještě mi jich hodně zbývá...

former3980
07.07.2022 2 z 5

KLONDIKE. Verne tu zabŕdol do výsostného teritória Jacka Londona. Hoci kvalitu majstra na túto časť sveta dielo nedosahuje, dalo sa to čítať. Opäť nechýba záporák (tentokrát z Texasu), ktorý ako vždy u Vernea dostane svoje v závere na troch riadkoch. Iritujúce dialógy so ženami, hoci od začiatku je jasné, že sa dajú dokopy. A na záver prekvapenie: zo zdravotnej sestry super zlatokopka, ktoré tie milióny zmanažuje na dve doby. A potom nemilujte autora... Takých 65 - 70 percent

vernem1850
16.06.2022 5 z 5

Další dobrá kniha mistra Julesa verna.

Knižní novinky (18. týden)

26.04.2020

Knižní novinky (9. týden)

24.02.2019

Kniha Zlatá sopka v seznamech