Zemí šelem přehled

Zemí šelem https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363866/mid_zemi-selem-Sh1-363866.jpg 4 187 187

Román ZEMÍ ŠELEM se odehrává v Indii, krátce po vzpouře Sipahiů. Plukovník Munro, doprovázen inženýrem Banksem, kapitánem Hodem a francouzským hostem Mauclerem podnikají výpravu napříč severní Indií prostřednictvím podivuhodného ocelového slona, hnaného párou. Cesta plná záhad, neuvěřitelných obratů a zápletek nabírá od prvních okamžiků na dramatu, neboť společnost těchto ctihodných dobrodruhů sleduje Nana Sahib, vůdce indických povstalců. Kniha vychází za kompletního ilustračního doprovodu, původních černobílých a barevných rytin, v kartonovém pouzdru, s černobílým přebalem, raženou plátěnou šitou vazbou a se zlatou ořízkou knižního bloku.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Josef Vybíral

La maison a vapeur , 1880

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zemí šelem. Přihlašte se a napište ho.

Atak
19.02.2023 5 z 5

Tento příběh z pera Věrného jsem neznal, je to velice čtivé

Lothar.777
15.02.2023 4 z 5

Moc pěkné povídání o Indii, klasika Verne :-). Dobrodružství nechybí, happy end taky, je tam skoro všechno :-)

arcs
23.02.2022 5 z 5

Nejmilovanější verneovka, protože jsem se zamiloval do mechanického slona (jo, tak od té doby toužím po životě v maringotce!). Taky mi přišla dynamičtější než jiné, rozhodně krvavější (bože, co ti tygři?). Přivázání k dělu, to jsem dost prožíval. Verneovky taky znamenají illustrace od Benneta, bez nich by nebyly.

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Kniha Zemí šelem v seznamech