Závislé vztahy přehled

Závislé vztahy https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315979/mid_zavisle-vztahy-8zG-315979.jpg 5 136 136

Léčba a uzdravení závislé poruchy osobnosti Závislá porucha osobnosti se vyznačuje zvýšenou potřebou závislosti na druhých lidech, neschopností osamostatnění, nízkým sebehodnocením či nepřiměřenými obavami z opuštění. Tato porucha je podle odborníků mnohem rozšířenější, než se dříve soudilo, a vede často k různým formám závislého chování, psychosomatickým onemocněním, depresím nebo dotyčného dostává často do role týraného a zneužívaného člověka. Autor popisuje na pozadí grimovské pohádky Husopaska to, jak k chorobné závislosti dochází a jaké charakteristické formy na sebe může brát. Citlivě objasňuje, jak může emocionální zneužívání v rodinách vést k masivnímu narušení pocitu vlastní hodnoty, a ukazuje, jak může dojít u dotyčného člověka k osvobození a uzdravení.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Wege aus der Abhängigkeit , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Závislé vztahy. Přihlašte se a napište ho.

kamibe
11.02.2024 5 z 5

K téhle knížce mě přivedla kamarádka, spolu jsme přečetly první pohádku a její skoro celý rozbor, zajímalo by mě to i dál, ale nevydržely jsme. Je toho tolik dalšího, co bych ráda přečetla! Snad se k téhle ještě někdy vrátím?

GeRaltzRiVie01
18.12.2023 5 z 5

Určitě se jedná o něco, co v nějaké formě zažil každý. Kniha krásně popisuje běžné "ne úplně" zdravé sociální vazby, kterým se ale ne vždy dá vyvarovat. V podstatě pokud člověk není pořád dokonale šťastný a něco mu chybí, tak už to ovlivňuje jeho chování a dostavuje se negativní vliv na ostatní.

Leontyn123
11.12.2023 5 z 5

Upřímně tohle je síla. Pokud se v té “pohádce poznáte budete mít těžké čtení. Pro někoho to může být comming out. Na druhou stranu to může hodně pomoci.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Závislé vztahy v seznamech

v Právě čtených10x