Vysoké sázky přehled

Vysoké sázky https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85302/vysoke-sazky-85302.jpg 4 244 244

Steven Scott se živí hraním – vynalézá a vytváří prototypy mechanických hraček. Je tak úspěšný, že si může dovolit vlastnit dostihové koně. Podle svého gentlemanského přístupu k práci a životu soudí druhé, a tak jím silně otřese poznání, že ho Jody, trenér jeho koní, okrádá v malém i velkém. Důkazy však neexistují, aby je získal, musí Steven využít všeho, co dokonale ovládá, hravého důvtipu i technické vynalézavosti. Ale ani on, ani jeho nečekaní spojenci netuší, s jak smrtelnou nenávistí se střetnou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Olympia

High Stakes , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vysoké sázky. Přihlašte se a napište ho.

kopeceli
16.02.2024 5 z 5

Už vím, proč tohoto autora překládala kapacita jako paní Moserová.
Je to inteligentní čtení s určitým poučením a navíc i jemný románek se vyskytne, aby děj lépe plynul. A já jsem opravdu ráda, že jsem se konečně k Francisovi dostala.

Adapa
07.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Mé první setkání s detektivní tvorbou od Dicka Francise a hned jedno velké nadšení. Rozhodně si přečtu i další romány od tohoto autora.

Není to ani tak typická detektivka, jak jsem čekal, ale je to příběh o podvodu a chystání dokonalé pomsty. Tak mě to vtáhlo do děje, že jsem knížku přečetl na jeden zátah.

Hned na počátku jsme vtaženi do hádky, kdy hlavní hrdina Steven Scott dává výpověď svému trenérovi, který se skvěle staral o jeho koně. Steven Scott poznal, že ho trenér Jody podvádí, ale až postupně zjišťuje, jak velké ty podvody byly. A nemá důkazy, všichni se obrací proti němu. Není to žádný superhrdina, „jen“ bohatý gentleman s chytrým mozkem.

A s každou další stránkou se postupně dostáváme k plánované pomstě, mezitím se samozřejmě hlavní hrdina, který dosud žil staromládenecky, musí zamilovat do krásné Američanky.

Doporučuji k přečtení.

Luigi1
04.08.2023 5 z 5

Toto čtení z dostihového prostředí mě moc zaujalo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vysoké sázky v seznamech

v Právě čtených1x