Výjimeční lidé přehled

Výjimeční lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251373/bmid_vyjimecni-lide-63ce9ceaa8746.png 4 829 829

Akta Enzo série

První díl série Akta Enzo představuje čtenářům učitele biologie Enza Macleoda, který se kvůli odvážné sázce pouští do řešení neobjasněného kriminálního případu. Předmětem sázky se stane deset let stará záhada — zmizení geniálního Jacquese Gaillarda, přednášejícího na elitní francouzské vysoké škole, která vzdělává budoucí premiéry a prezidenty. Enzo Macleod, který opustil Skotsko i slibnou kariéru ve forenzních vědách a nyní vyučuje biologii ve francouzském Toulouse, si ji nemůže dovolit prohrát. Doufá, že se mu s využitím nových vědeckých metod podaří zjistit, co se s Jacquesem Gaillardem stalo. Enzo přijíždí do Paříže, aby se tu setkal s novinářem Rogerem Raffinem, autorem knihy o sedmi slavných nevyřešených vraždách, mezi něž zařadil i případ Jacquese Gaillarda. Neidentifikovaná lebka v bedně nalezené v pařížských katakombách Enza záhy přivede na stopu rafinovaně ukrytých Gaillardových ostatků.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Extraordinary People , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Výjimeční lidé. Přihlašte se a napište ho.

danmen
30.03.2024 4 z 5

Vyhovujú mi knihy, v ktorých autor dáva prednosť využívania rozumu nad akčnosťou. V postave Enza je človek, ktorý si je vedomý svojich možností i nemožností. Petra Maya som objavila náhodou a z jeho tvorby ma najviac zaujala séria Enzo. Vytvoril zaujímavú postavu, zasadil ju do zaujímavého prostredia a štýl samotného autora sa dobre číta.

mimi55
11.03.2024 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to super. David Matásek se báječně poslouchal.

Adinlea
22.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Pomalejsi rozjezd a ani hlavni postava mi nebyla v prvnich kapitolach kdo vi jak sympaticka.
Ale hledani skrz indice ve stylu Sifry Mistra Leonarda me bavilo a postupne gradovalo :) Tesim se na dalsi dil, postavy uz mi nejsou tak cizi a i na autoruv styl jsem si zvykla.
Vytkla bych jen obsahle liceni katakomb, tam jsem proste preskakovala cele odstavce, chtela jsem se dozvedet rozuzleni !!!

Palmknihy: Až 70% slevy a soutěž

17.10.2022

Žebříček nejprodávanějších eknih (duben)

04.05.2017

Kniha Výjimeční lidé v seznamech