Vendetta v Bransonu přehled

Vendetta v Bransonu
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484764/bmid_vendetta-v-bransonu-cCX-484764.png 3 30 30

Valerie a její přátelé mají rádi horory. Ale jen do té doby, než se v jednom sami ocitnou, když ulice jejich maloměsta začne sužovat teror neznámého vraha. Dospívající Valerii z malého městečka v USA se po záhadné smrti její matky Katherine obrátí svět vzhůru nohama. Díky přátelům a škole se opět zapojí do normálního života. Těsně před prvním výročím úmrtí Katherine ale naruší chod jinak poklidného života ve městě další smrt. Jedna Valeriina spolužačka je brutálně zavražděna a ulicemi se začíná šířit strach. Zástupce šerifa Billy Cooper stojí před svým prvním velkým případem. To ještě ale zdaleka neví, že Juliina vražda nebyla ve městě poslední. Souvisí nějakým způsobem další vraždy s Valerií nebo s její matkou? Podaří se mladé dívce odhalit důvod matčiny smrti a přežít?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vendetta v Bransonu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (19)

tereza4104
08.12.2023 3 z 5

Abych mohla s čistým svědomím porovnat první a druhý díl této prvotiny od autora Luboše Hejdy, musela jsem si téměř po roce znovu přečíst první díl.
Dej se odehrává v městečku Branson, přesně rok po tragické události, při které zemřela matka mladé dívky Valerie. Tentokrát ale Branson ochromí šílený vrah, který se nezastaví před ničím a nikým, a Valerie a její přátelé jsou ve smrtelném nebezpečí. Komu se podaří přežít a kdo je vrah?
Jednoduchá horová zápletka. Krásná mladá dívka se spoustou kamarádů = spoustu potencionálních cílů, na kterých se může autor vyřadit. Dej velmi rychle odsejpá. Zbytečně se nezdržuje nějakými příběhovými odbočkami, které by pusobily rušivě a ubíraly by na napětí. Co mi ale trošku chybělo/vadilo byla malá propracovanost a hloubka jednotlivých postav. Jejich jednání bylo ploché a měla jsem občas problém si zapamatovat co kdo udělal, co řekl atd. Ani do jedné z postav jsem se nedokázala nějak vcítit. Ale myslím, že to ani nebylo záměrem autora, protože kdybyste si nějakou postavu oblibili, vzápětí zemře. Čus. Těšilo mě. Kdo bude další? S nevrazivou kadenci je v příběhu servírována jedna vražda za druhou, až se z toho tají dech a mezitím si zkousite tipnout kdo je vrah. I když jsem knihu četla podruhé, stejně me rozuzlení na konci překvapilo. A myslím, že to je pro každou knihu cest. Umět překvapit.
Kniha za přečtení rozhodně stojí. Jde o velmi povedenou prvotinu mladého autora, nadšence do hororových filmů, navíc v žánru, který mezi českými autory příliš rozšířený není.
Také chválím velmi originální obálku, která oživí každou knihovnu i výlohu knihkupectví. Naopak název knihy je pro mě trochu krkolomný a hůře zapamatovatelný. K ději se mi ani příliš nehodí.
Těším se na pokračování, které začnu číst co nevidět.

sknihouvbatohu
30.11.2023 4 z 5

Příběh bych řadila do kategorie příjemná a rychle plynoucí vyvražďovačka se vším, co k tomu patří. Nemělo smysl se moc rozčilovat nad tupostí některých postav, protože bylo jasné, že maximálně do pěti kapitol to budou mít za sebou.

Knihu bych přirovnala ke Klaunu v kukuřičném poli. Děj plynul rychle, dialogy byly dostatečně pubertální (na mě místy teda možná o kapku víc ale to bude tím ehm skoro dvacetiletým věkovým rozdílem ), četlo se to snadno a příjemně. Myslím, že v rámci slasher žánru se jedná o povedenou prvotinu velmi milého autora, kterou mohu s klidným srdcem doporučit .


janturecek2001
20.10.2023 4 z 5

Možná přečtu ještě jednou. Potenciál to má, autor ale ještě není tak vypsaný aby to bylo za 5 hvězd.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Když spadne maska, Stín ve dveřích a další knižní novinky (19. týden)

08.05.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Vendetta v Bransonu v seznamech

v Přečtených31x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

horory

Autorovy další knížky

2022  69%Vendetta v Bransonu
2023  90%Návrat do Bransonu