Erik / Pohyblivé obrázky přehled

Erik / Pohyblivé obrázky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50661/bmid_erik-pohyblive-obrazky-2Wu-50661.png 4 225 225

Další vázaná bohatě ilustrovaná dvojkniha z populární fantasy série Úžasná Zeměplocha.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Erik / Pohyblivé obrázky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (8)

FirstDaw8ID
29.08.2023 4 z 5

(SPOILER) ERIK:
Jako čtenář neznalý Pratchetta jsem očekával knihu nabitou neskutečným, neustálým a hlavně chytrým humorem. Ve finále jsem se u nějakých úseků pousmál, nebylo to tak třeskuté, jak jsem očekával od spisovatele s tak legendárním statusem. Trochu nechápu tu podstatu toho vymyslet si fantasy svět, ve kterém se zrcadlí naše historie, jen je to jinak pojmenované. Čekal jsem mnohem kreativnější svět. Ve finále bych byl nejraději, kdyby se celá knížka točila kolem té pekelné říše, tam jsem se bavil nejvíc a mělo to největší potenciál.

POHYBLIVÉ OBRÁZKY:
Parádní kniha, u které jsem se smál nahlas. Parodická tvorba snímků, kde místo důmyslného technického zařízení maluje výjevy před sebou parta skřítků v krabičce za neustálého popohánění malým bičem (a navíc se jim musí pravidelně kydat)? To je vážně krásně a vtipně vymyšleno a je to jen jeden z mála střípků, který mě chytil a nepustil. Dělat si legraci ze vzniku celého filmového průmyslu, slavných snímků, mýtusu Cthulhu atd...do toho postavy jako knihovník nebo Gaspoda, které nepřestanou bavit ani na chvíli, všechno si to vážně krásně sedlo a já si to užil. Navíc se dozvíte, jak upravit váš plnovous tak, aby to vypadalo, že nosíte falešný. To se přeci může báječně hodit!

Jessy
15.01.2023 3 z 5

Četbou této knihy jsem dala T. Pratchettovi druhou šanci stát se jeho fanynkou. Bohužel musím konstatovat, že se tak nestalo. Poměrně dlouho jsem čekala až se děj rozjede a někdo se stane hlavní postavou, přesto mě kniha prostě nebavila. Určité narážky na současnost či naši minulost mě pobavily, ale to bylo asi tak vše co mě zaujalo. Přesto si myslím, že Pratchett si své čtenáře zaslouží, protože píše dobře a mnohé může bavit jím vymyšlené světy, představivost a schopnost spojit nespojitelné mu nelze upřít.


Hobo
24.04.2022 5 z 5

Z Pratchetta může být čtenář buď naprosto odvázanej, nebo zblblej. Bohu díky za Pratchetta!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Erik / Pohyblivé obrázky v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených390x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených14x
v Knihotéce98x
v Chystám se číst29x
v Chci si koupit16x

Štítky knihy

Zeměplocha

Autorovy další knížky

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015
1993  84%Barva kouzel
1997  87%Dobrá znamení
2007  77%Darwinovy hodinky
2003  94%Noční hlídka
1995  93%Stráže! Stráže!