Upír z okrsku přehled

Upír z okrsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385311/bmid_upir-z-okrsku-Xqv-385311.jpg 4 34 34

Upír z činžáku série

< 2. díl >

Dcera komunistického funkcionáře Manka se po sebevraždě probudí v hrobce. Domnívá se, že byla omylem pohřbena zaživa, při návratu domů však před ní všichni prchají. Příslušník varšavské komunity upírů jí vysvětlí, že se stala jednou z nich. Připojí se tedy k nim a prožívá polskou realitu sklonku socialismu se všemi jeho zádrhely...... celý text

Horory Humor Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Wampir z MO , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Upír z okrsku. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (7)

cori
19.05.2024 3 z 5

Jedenáct povídek o starých známých z komunistické Varšavy líčí trampoty trojice upírů a jejich přátel. Nejvíc mě bavila Výprava a Márnice.

eraserhead
09.04.2024 1 z 5

Zajímavý a zábavný potenciál nápadu se vyčerpal už v první knize, takže jak se dalo čekat, druhá už je jen mlácení prázdné a naneštěstí dost často až trapné slámy. Tady si má chorobná dočítavost vytrpěla.


Radovan_R
31.10.2021 4 z 5

Konečně se mi podařilo sehnat druhý díl a je stejně zábavný jako ten první. Jako by knika byla psaná v období, které popisuje a pamětníci si můžou připomenout staré špatné časy (i když.... dnes taky některé věci těžko sháníte a s cestováním je to momentálně taky na levačku).
Některé povídky znějí realisticky, jiné jsou čirá fantastika (třeba ta o továrně z jiné reality nebo pohádka o vlkovi), ale to je v pořádku, jde přece o zábavu. Jen poslední povídka je poněkud zvláštní a zasloužila by si dotáhnout. Za sebe jsem ale spokojen.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (13. - 26. srpna)

13.08.2018


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Upír z okrsku v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených48x
ve Čtenářské výzvě5x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit9x
v dalších seznamech1x