Štúr a Hurban přehled

Štúr a Hurban https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346226/mid_stur-a-hurban-EfD-346226.jpg 5 2 2

Kniha esejí Štúr a Hurban, myšlienka a čin približuje, osvetľuje, mapuje a komentovane porovnáva životné osudy, osobnostné profily, svetonázorové postoje, politické, náboženské, filozofické, historické, literárne a estetické náhľady, profesijné orientácie a tvorivé aktivity dvoch najvýznamnejších predstaviteľov štúrovskej generácie a vrcholných postáv záverečnej fázy slovenského národného obrodenia a národno-zjednocovacieho hnutia Ľudovíta Štúra (1815 – 1856) a Jozefa Miloslava Hurbana (1817 – 1888).... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štúr a Hurban. Přihlašte se a napište ho.

Ivan53
22.08.2022 5 z 5

O knihe som sa dozvedel vďaka jutubovému kanálu TV Matica. Naozaj príjemné dielko. Na školách sme sa učili o trojici Štúr – Hurban – Hodža, no úloha Hodžu bola od meruôsmych rokov mierne zveličovaná (nemôže za to Hodža). To písal vo svojom diele aj maďarský slovakista József Demmel (Panslávi v kaštieli). Takže táto kniha pána Pareničku sa venuje dvom najdôležitejším postavám našich dejín druhej polovice 19. storočia. Štúr pripravil pôdu pre povstanie (myšlienka), no vrchným veliteľom bol Hurban (čin). Dokonalá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Štúr a Hurban v seznamech