Střepy přehled

Střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85301/strepy-85301.jpg 4 189 189

Když slavný žokej Martin Stukely zemřel po pádu v Cheltenhamu, zanechal svému příteli Gerardovi jako dědictví videokazetu „s dynamitem". Jenže kazeta se vzápětí za podivných okolností ztratila. Proč? Co je na ní? Kdo jí získal a kdo ještě ji chce – ztrácejí se totiž další videokazety a lupiči neváhají sáhnout k násilí. Gerard Logan je sklenář a přivykl nebezpečí skrytému v práci se smrtícími teplotami, teď čelí nebezpeční tím většímu, čím záhadnějšímu. Za poznaným číhá nepřítel neznámý, všude samá slepá ulička, jedna otázka stíhá druhou. Gerard ví jediné – ze střepů lží musí sestavit pravdu, pouze tak lze přežít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Olympia

Shattered , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Střepy. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
03.08.2023 4 z 5

Mně se líbila oddechová detektivka nejen svým prostředím

broskev28
19.07.2023 3 z 5

Přečetla jsem znovu, po 20 letech, a přikláním se ke komentáři verense - technické podrobnosti jsou lehce úsměvné, ale samotný "francisovský" příběh, kde jsou Dobro a Zlo jasně rozeznatelné, podobně jako v klasických westernech, se čte příjemně i s odstupem téměř čtvrtstoletí.
Překvapila mě jiná věc: při prvním čtení jsem vůbec nezaregistrovala, že i renomované nakladatelství, jakým Olympia kdysi bezesporu bylo, pustilo do světa knihu s hrubkami; je jich sice jen pár, ale jsou tam. Mám neodbytný pocit, že tento trend nabírá na obrátkách, škoda.

Jana K
21.11.2022 3 z 5

Za mě trochu slabší kousek z tvorby Dicka Francise. Nevěrohodný, řekla bych až překombinovaný děj, spousta nesympatických, zbytečných postav, ve kterých jsem se jen těžko orientovala.
Tentokrát souvisí s dostihy jen velmi okrajově, hlavním středobodem je sklářská dílna a prodejna hlavního hrdiny a také různé techniky zpracování skla, popisy výroby skleněných předmětů a spousta věcí ze zákulisí sklářského řemesla.
Dala bych dvě hvězdy, že je to ale můj oblíbený Francis dávám jednu navíc.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Střepy v seznamech

v dalších seznamech1x