Stopka & spol. přehled

Stopka & spol. https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470848/bmid_stopka-a-spol-gxX-470848.jpg 4 61 61

Autobiografický román s povídkově konstruovanými kapitolami zachycuje zážitky z anglické internátní střední školy v posledních desítiletích minulého století. Autor, který chtěl původně napsat traktát o výchově mládeže, zde polemizuje s podobnou anglickou literaturou na toto téma, koriguje její soudy a přináší poprvé reálný pohled na život ve školách tohoto typu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Stalky & Co. , 1899

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stopka & spol.. Přihlašte se a napište ho.

Levandulle
21.10.2022 4 z 5

Skvěle napsané, takový mix: místy zábavné, místy detektivka či sociologická studie studentů a učitelů této zvláštní střední internátní školy, která připravovala z velké části na vojenskou dráhu v koloniích Anglie. Vadilo mi ale násilí páchané s jakousi samozřejmostí na zvířatech a dost jsem se ztrácela v dovětku v podobě setkání absolventů po x letech (ve jménech i ve vojenských akcích). Trefné a vtipné se mi naopak zdálo líčení povah dětí i dospělých. Kniha je částečně autobiografická a důkazem, že jak spisovatelský talent, tak i vlohy k matematice nebo třeba k manipulaci s lidmi se projeví už v dětském věku.

malpet
04.02.2022 3 z 5

Možná jsem jí poprvé četl příliš pozdě, když už jsem nebyl dítě, ale zase tolik mně nebavila. Poslechnuto jako audiokniha.

JAnD
28.10.2021 4 z 5

Zážitky tří kamarádů z britské školy. Místy hodně vtipné, místy člověk bez znalosti prostředí těchto škol poněkud tápe.
Důležitý poznatek, bohužel až z druhé poloviny knihy - ano, je to autobiografické, ale Kipling není Stopka, ale Brouk...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stopka & spol. v seznamech

v dalších seznamech2x