Soumrak samurajů: Válka, velmoci, revoluce a vznik moderního Japonska (1850–1880) přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530241/bmid_soumrak-samuraju-valka-velmoci-revo-65a556e0ca515.jpg 5 3 3

Po dlouhá staletí dominovali Zemi vycházejícího slunce samurajové. Pod jejich vládou zaznamenalo Japonsko od počátku 17. století období prosperity a míru. To vše za cenu izolace země před Západem. Po roce 1854 ale muselo Japonsko otevřít své přístavy evropským a americkým plavidlům a následně navázat i oficiální styky se západními mocnostmi. Tento střet s naprosto odlišnou kulturou destabilizoval systém vojenské vlády tokugawského šógunátu, který se otřásl v samotných základech. Tváří v tvář západní hrozbě se vojenská vrstva ukázala jako neschopná zemi efektivně bránit. Po letech otřesů, úkladných vražd a válek se samurajové náhle stali minulostí a Japonsko se vydalo vstříc modernímu světu.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Soumrak samurajů: Válka, velmoci, revoluce a vznik moderního Japonska (1850–1880). Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Související novinky (1)

Vila v Itálii, Noční dům a další knižní novinky (21. týden)

19.05.2024

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Soumrak samurajů: Válka, velmoci, revoluce a vznik moderního Japonska (1850–1880) v seznamech