Skrytá tvář českých dějin přehled

Skrytá tvář českých dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185973/skryta-tvar-ceskych-dejin-185973.jpg 4 20 20

V této knize můžeme sledovat vpád Dórů do mykénského světa a snít o tom, že předkové dnešních Řeků přišli z České kotliny, hledat Marobudon i Wogastisburg, pátrat po bájném českém vojevůdci Tyrovi alias Čestmírovi, zjišťovat, která z lebek svatého Vojtěcha je ta pravá, sejmout cejch zrádce ze svatého Vintíře, pídit se po autorovi Dalimilovy kroniky či po templářském pokladu, pobavit se líčením podivného obléhání hrádku Sion (byť konec jeho pána už tak veselý nebyl), zamýšlet se nad smrtí Jana Žižky z Trocnova, Albrechta Habsburského, Ludvíka Jagellonského, Tychona Brahe, blatského sedláka Kubaty či Milana Rastislava Štefánika, dojímat se osudem šlechtičny, kterou si Bohuslav Balbín ztotožnil s Bílou paní… A kdy vlastně vymřeli Přemyslovci, v roce 1306, nebo o víc než dvě století později? Opravdu Valdštejn zradil císaře? A pocházel snad Adolf Hitler z Čech?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skrytá tvář českých dějin. Přihlašte se a napište ho.

elcapitano
09.02.2022 4 z 5

pěkné, pěkné, .. náhodou jsem po knize sáhl na dovolené. Zpočátku jsem si myslel, že se bude jednat o nějakou záhadologii nebo "histo-bulvár", ale byl jsem mile překvapen. Autor poodkrývá pozadí některých příběhů z českých dějin a zkoumá je z různých úhlů a pramenů. Většinou dochází k překvapivým zjištěním a i když některé vývody z knihy jsem již věděl, i tak se kniha hezky čte. Opravdu dobré, docela hutné na informace a čtivé.
Jednu hvězdu dolů za poněkud neuspořádaný výběr popisovaných událostí, jakoby mi chyběl nějaký jednotící prvek.
.. a koukám, autor napsal do teď 198 knih? klobouk dolů.

Hebrey
20.03.2021 5 z 5

Neotřelý a velmi zajímavý pohled na některé události našich dějin.

INT
26.02.2018 5 z 5

Pěkná sonda do historických událostí a mýtů :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Skrytá tvář českých dějin v seznamech