Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti přehled

Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491966/bmid_sherlock-holmes-hitleruv-posel-smrt-8Tr-491966.jpg 3 42 42

Je jaro roku 1937, světová válka pomalu, ale jistě klepe na dveře. Sherlock Holmes a jeho věrný druh dr. Watson se v pokročilém věku těší dobrému zdraví a odpočívají na britském venkově. Pak ale za dramatických okolností zahyne Holmesův mladý chráněnec, a slavný detektiv se tak vrací do Londýna. Nitky vedou až do vládních kruhů a jejich tajných služeb.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti. Přihlašte se a napište ho.

Bája89
25.03.2022 2 z 5

Tohle bylo moc "špatný". Opravdu bylo nutné vytahovat tyto dva seniory v pokročilém věku do tak zběsilého a překombinovaného dobrodružství? Byl to galimatyáš všeho, na co si čtenář jen vzpomene. Indická vražedkyně, britská nacistka, dokonalý mladý tajný agent, komunisti a jako třešnička na dortu samotný Hitler. Knihu jsem opět odposlechla jako audioknihu a doposlechla ji jen ze setrvačnosti než z touhy vědět, jak to celé dopadne. Nechala jsem se zlákat názvem, který ve mně od začátku vzbuzoval nedůvěru a skepsi. Bohužel veškeré mé obavy a lehké předsudky se naplnily. Vrcholem všeho byla představitelka mladé Audrey, kterou četla naratorka věkem blížící se spíše Holmesovi.

Kakho-Oto
20.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Na rozdíl od předchozích dvou knih s Holmesem a Wattsonem od Petra Macka se jedná jen o trochu lepší průměr v rámci žánru. Několik věcí je zde velmi přitažených za vlasy - příběh působí poměrně nevěrohodně již kvůli vysokému věku detektiva a jeho přítele doktora. Ze záporných postav se mi líbila britská nacistka a indická vražedkyně, nikoliv však malý zrůdný nacistický vrah. V románu vystupuje i britský agent, který až příliš připomíná Jamese Bonda. Rozuzlení příběhu se mi moc nelíbilo. Na Zeppelinu Hindenburg kuly pikle nejen němečtí nacističtí zločinci, ale také komunistický radikál z Německa. 65 %

pavel0839
20.12.2021 4 z 5

Na prvni pohled divnej nazev, ale ... Vtahlo me to do deje dostal jsem prekvapive vice, nez jsem ocekaval. Docela se tesim, zda vznikne nejake dalsi obdobne dilko, ktere pekne ubiha, neni tam postav jako na orloji a fakt bavi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti v seznamech

v Právě čtených1x