Sametové iluze přehled

Sametové iluze
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431247/bmid_sametove-iluze-d4S-431247.jpg 4 159 159

Spolužák Seržant série

Šest spolužáků a jedno skryté tajemství... Sametové iluze vás provedou životy několika spolu osudem spojených postav, které prožívají nelehké časy v Československu 80. let a Česku 90. let. Nechte se vtáhnout do děje barvitým příběhem nesmyslné pomsty, ve kterém nikdo není bez viny. Zákeřnost, nenávist či pokrytectví představují pouze zlomek nástrah, s nimiž se musí porvat jednotlivé postavy v románu. Když za podivných okolností zemře hlavnímu hrdinovi spolužák, skvělá kamarádka a později také jeho učitelka angličtiny, pouští se sám do pátrání, jež mezi těmito třemi úmrtími odhalí překvapivé souvislosti. Několik zdánlivě uzavřených napínavých a čtivých příběhů, které se v závěrečné části románu spojí do vzrušujícího vyprávění o nesmyslné pomstě, ve kterém nic nezůstane takové, jaké se na první pohled zdálo.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sametové iluze. Přihlašte se a napište ho.

sofiera
31.05.2024 5 z 5

Nový objev a přitom český autor!
Moc se mi líbilo vyprávění, bylo dobře vymyšlené, zamotané, s uvěřitelnými postavami z českého prostředí.
Jako první díl série to bylo hodně dobré.
Autor se zařadil mezi moje oblíbené a určitě si přečtu pokračování série.

Linda007
28.01.2024 5 z 5

Tohle bylo super. Moc se mi to líbilo, jak každý detail do sebe zapadl. Určitě si přečtu i další díly.

raty
29.12.2023 5 z 5

Aby to nevypadalo, že zcela nepokrytě nadržuji českým spisovatelkám, poohlédnu se občas i po knize od některého z jejich kolegů.
Tentokrát se mi to opravdu vyplatilo. Perfektně vykreslená doba a do ní zasazené vzájemně propletené příběhy hned několika postav. Bavil mě autorův styl. Zdánlivě nahodilé přeskakovaní z jedné doby a místa do jiných si udrželo moji pozornost až do konce, kdy každý střípek zapadl na své místo.
Pokud o této knize uvažujete, doporučuji si pro čtení vyhradit dostatek času, protože je asi nejlepší ji zvládnout na "jeden zátah ".

Knižní novinky (40. týden)

29.09.2019

Kniha Sametové iluze v seznamech