Rozbité světy přehled

Rozbité světy
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534235/bmid_rozbite-svety-65f18941e37c3.jpg 5 140 140

PŮSOBIVÝ PŘÍBĚH INSPIROVANÝ SKUTEČNÝMI UDÁLOSTMI Z OBDOBÍ STRHUJÍCÍCH DĚJINNÝCH ZMĚN V ČESKOSLOVENSKU Píše se začátek roku 1945, poslední válečná zima. Němci již cítí v ovzduší prohru, přesto opět organizují transporty Židů do koncentračních táborů. Dvanáctileté Danušce tak odjíždí poslední příbuzná, která jí v Praze zůstala, její matka. Osamocená dívka se bez přátel a rodiny musí spolehnout jen sama na sebe a každý den statečně bojovat o přežití. S nadějí očekává brzkou porážku Němců a vyhlíží návrat svých blízkých. Šťastné období poválečné svobody ovšem končí dřív, než mohl kdokoli předpokládat. Již dospělá Daniela se navíc pouští do nebezpečného pátrání po velkém rodinném tajemství. Pomoci jí může jediný člověk, milovaný muž, kterého před lety ztratila.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rozbité světy. Přihlašte se a napište ho.

cori
30.05.2024 3 z 5

(SPOILER) Román začíná v roce 1952, kdy dvacetiletá Daniela začne randit se starším bratrem své kamarádky. V retrospektivě se vrací do prvních pěti měsíců roku 1945, kdy se dvanáctiletá Daniela musela pražském bytě bez potravinových lístků starat o sebe sama, a do srpna 1948, kdy zažívá první lásku. Příběh vrcholí v roce 1953. Nejvíc mě zaujala část odehrávající se v okupované Praze a líčení průběhu Pražského povstání. Zápletka s pátráním po židovském pokladu v druhé části mi přišla tak trochu uměle naroubovaná a scéna s únoscem, který při rozhovoru s obětí nevidí, že si usilovně žiletkou přeřezává pouta, působila až parodicky. Cyril byl sympaťák.
Ještě přidám malou věcnou poznámku: Danuška si v roce 1952 myslí, že to otci v obleku sluší jako televiznímu hlasateli, přitom televize začala v Československu vysílat až v květnu 1953.

EvaHonsová
26.05.2024 5 z 5

Autorka má dar napsat srozumitelný, akční příběh z období 50. let 20. století a současně zasvětit čtenáře nenásilnou formou do historických událostí. Příběh mě moc bavil a těším se na další knihu.

Alevyta
22.05.2024 5 z 5

Moc krásný a velmi poutavý příběh … ráda si přečtu další knihu této autorky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rozbité světy v seznamech

v Právě čtených3x