Rolf zálesák přehled

Rolf zálesák
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279154/mid_rolf-zalesak-NO3-279154.png 5 164 164

Líčení života v přírodě, jak jsou na něj odkázáni dva přátelé, bílý mladík Rolf a starší Indián Quonab, v kanadské krajině na počátku 19. věku. Příběh se uzavírá koncem anglo-americké války, započaté r.1812, jíž se účastnil i Rolf. Toto Setonovo vyprávění je jedno z mnohých, v nichž učí přírodní moudrosti, bezprostředním podnětem mu byly jeho vlastní zážitky při cestě Kanadou, kterou podnikl 4 roky před sepsáním "Rolfa" v kánoi po řece Athabasce k severním jezerům.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Rolf in the Woods , 1911

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rolf zálesák. Přihlašte se a napište ho.

martin_aston
předevčírem 5 z 5

Nádherná kniha o bielom chlapcovi a jeho indiánskom priateľovi a de facto náhradnom otcovi, o dobrodružstvách, ktoré spolu zažívajú v divokej prírode aj vojne. Túto knihu som miloval ako pubertiak, milujem ju aj dnes. Máme vydanie z 1964. po dedkovi, a pomaly ju ide čítať už 4. generácia. A tak ako 3 generácie pred nimi (dedko, tato s bratmi a ja s bratom), určite nebudú sklamaní.

ZUZANA-123
13.05.2023 5 z 5

Kniha plná moudrostí o přírodĕ.Nĕkoho by mohla od čtení odradit smrt velkého množství zvířat jen kvůli získání jejich kožešiny.

Elen.aja
01.01.2023 5 z 5

Krásný příběh, nejvíc mě oslovovala první část, kdy se dva přátelé sžívali navzájem a Rolf s přírodou.

O hodnotách, o souladu s přírodou a vystačení si s málem...

Dočteno pár minut po půlnoci, tak jak na Nový rok, tak se těším na knižní rok ;)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rolf zálesák v seznamech

v Právě čtených1x