Robinson Crusoe přehled

Robinson Crusoe
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185259/bmid_robinson-crusoe-MQg-185259.jpg 4 2110 2110

Strhující děj, výstižné ilustrace a forma obrázkového románu nadchne každé dítě a čtení se tak pro něj stane velkou zábavou. Devatenáctiletý Robinson Crusoe není spokojen se svým klidným, ale nudným životem v Anglii. Tak rád by se plavil po moři a pozná-val svět. Jeho touha po dobrodružství ho přiměje bez rozloučení s rodiči opustit rodnou zemi a vydat se do cizích krajů. Během následu-jících pěti let poznává mnoho míst a lidí, ale především sám sebe. Zažije několik nebezpečných situací na moři i na pevnině, a tak si začíná pohrávat s myšlenkou, že se usadí. Ale jeho dobrodružná povaha ho ještě jednou přiměje nasednout na loď. Tentokrát má však ztroskotání lodi katastrofální následky a Robinson se jako jediný z posádky zachrání na zdánlivě opuštěném ostrově. Je možné, aby v takové situaci člověk sám přežil? Podaří se mu ostrov opustit, nebo na něm bude muset zůstat?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Kvádr

Robinson Crusoe, 1719

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Robinson Crusoe. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (217)

asakz
04.09.2024 5 z 5

Co dodat? Stará dobrá klasika, kterou jistě netřeba představovat.

P.S. Moje vydání je zjevně velmi zkrácená či převyprávěná verze, přestože je jako autor uveden Defoe. Původní originál jsem bohužel nečetl a soudě dle zdejších komentářů se dosti liší od mé verze, která je spíše odlehčeným a trochu mravoučným příběhem pro mládež bez hlubších filosofických úvah a temných stránek.

Hradčiatko
15.08.2024 4 z 5

Čítala som tiež dva preklady, resp. by bolo možné to označiť až za spracovania, vďaka značným rozdielom a až ten druhý som dočítala do konca. Ako dieťa ma zaujímala hlavne časť samotného pobytu na ostrove, zariaďovanie bývania, trampoty, ktoré Robinson prekonával, radosti a straty, až po stretnutie sa s Piatkom. Úvodná a hlavne záverečné state boli v tej dobe nad moje čitateľské sily, ale som rada, že som sa k dielu po čase vrátila a dobojovala ho.

Hedu
27.07.2024 4 z 5

Četla jsem více překladů a smysl mi více dávají ty, kde figuruje Bible a Robinsonovi modlitby.

Knižní novinky (11. týden)

13.03.2022

Knižní novinky (10. týden)

06.03.2022

Knižní novinky (9. týden)

28.02.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Robinson Crusoe v seznamech

v Právě čtených26x