Rimanka přehled

Rimanka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223683/bmid_rimanka-223683.jpg 4 553 553

Asi nejslavnější román italského spisovatele Alberta Moravii z roku 1947 vypráví příběh krásné mladé římské dívky Adriany, kterou okolnosti přiměly k tomu stát se prostitutkou, aniž by ovšem zlomily její ryzí charakter a osobnost. Přes tlak zkaženého, zištného a vypočítavého okolí, které reprezentuje její rodina, přátelé i milenci, přes úzkosti, zoufalství, pochyby i strach, které s sebou nese její zaměstnání a muži, s nimiž se takto setkává, zůstává vnitřně silnou a pevnou v odhodlání žít dál svůj život. To vrcholí v okamžiku ztráty milovaného Giacoma a rozhodnutí zajistit svému nenarozenému dítěti šťastnou budoucnost. Římanka byla v roce 1954 úspěšně zfilmována, Adrianu ztvárnila herečka Gina Lollobrigida.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , VPL - Vydavateľstvo politickej literatúry

La romana , 1947

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rimanka. Přihlašte se a napište ho.

MarťaVigo
13.01.2024 3 z 5

Čtení které je možná dosti prapodivné, mne se četlo sice pomaleji, ale nezaujal mne příběh.

Nelasp
04.09.2023 3 z 5

Povinná četba, která mi neutkvěla v srdci, ani paměti moc.

lampernaqui
14.08.2023 4 z 5

Kdysi dávno jsem viděl film, ale už si ho prakticky nepamatuji, takže příběh byl pro mě znovu něčím novým. Četlo se to jedna báseň. Autor skvěle popisoval životní peripetie hlavní hrdinky od jejích dětských let. Pro dívku, vynikající krásou, matka chystala jinou budoucnost a skrze svou dceru se snažila zařídit život tak, jak to jí samotné nebylo dovoleno.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rimanka v seznamech

v Právě čtených10x