Rakve útočí přehled

Rakve útočí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162831/bmid_rakve-utoci-NU1-162831.jpg 4 56 56

Ústředním motivem čtivě psané knížky je významná bitva dvou obrněných lodí – seveřanského Monitoru a jižanského Merrimaku – v níž se poprvé v dějinách projevila strašná tvář moderní technické války. Tuto válečnou epizodu, která ovlivnila další průběh války Severu proti Jihu, zasazuje autor do širokého rámce historických událostí, jež se snaží zbavit legend a mýtů. 2. vydání... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rakve útočí. Přihlašte se a napište ho.

RoBertino27
15.03.2021 4 z 5

Souboj Merrimacu (či Virginie) s Monitorem jsem hltal jedním dechem. Byl v tom i syndom Goliáše a Davida, i když neprozradím nic nového, že duel skončil vlastně nerozhodně. Bitva je zachycena do posledního detailu a na základě knihy se dokonce v ABC objevilo zajímavé dioráma onoho střetnutí. Jen dodám, že kniha pojednávající o historii USA byla velmi těžko dostupná a v mém držení vlastně skončila jen díky vydání v edici KARAVANA. Do té doby jsem musel brát zavděk zápůjčkami.

Disease
04.02.2021 3 z 5

Pěkné shrnutí jedné události americké občanské války a popis historického pozadí, který není ani tak moc tendenční.

Jack Bauer
19.07.2020

Četl jsem před mnoha lety v mládí, ale hodnotit už nemůžu, neboť si děj nepamatuji, jen jsem při brouzdání na databázi knih na toto narazil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Snad je zbytečné znovu opakovat dávno známou skutečnost, že legendy a mýty nejsou a nemohou být historickými prameny pro dobu, na niž se vztahují, nýbrž jsou daleko spíše doklady doby, v které vznikly.

Kdyby... Pro historika není většího provinění než pouštět se do úvah tohoto druhu.

Neděle 9. března 1862 byla pro Unii černým dnem obav a zoufání, ba dokonce, jak se později vyjádřil sám Abraham Lincoln, nejhorším dnem celé války.

Kniha Rakve útočí v seznamech