Dvě oběti přehled

Dvě oběti
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506430/bmid_dve-obeti-63e21afb6c978.jpg 4 25 25

Rachel Kingová série

< 2. díl

Detektiv Rachel Kingová musí řešit další zapeklitý případ. Na staveništi je totiž nalezeno tělo mrtvé ženy. Jedná se o zdravotní sestru Agnes Mooreovou. Ale přijde ještě něco horšího. Záhy je na stejném místě nalezeno další pohřbené tělo. S čím vším Agnes Mooreová pomáhala místním dívkám? A kdo mohl mít zájem na její smrti? Kdo zaplatí cenu nejvyšší příště? Pro Rachel začíná závod s časem. Navíc začíná hrát v jejím životě čím dál větší roli její starý známý – Jed McAteer…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Two Victims , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvě oběti. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

PosPol
13.06.2023 3 z 5

Když je vrchní inspektorka Rachel přivolána na opuštěnou stavbu k mrtvému tělu, po ohledání všechny čeká nemilé překvapení - další tělo mladé dívky. Začíná tak vyšetřování, které se stále více komplikuje.

Klasická detektivní zápletka - mrtvá těla, prostituce, obchod s bílým masem, gangy. To mě baví. Vraha jsem (jak už je u mě zvykem) neuhádla. Jde ale o průměrný příběh, co neurazí, ale ani nenadchne.

K čemu mám ale velké výhrady, je postava Rachel. Už dlouho mi žádný vyšetřovatel nelezl na nervy jako ona. Pracuje na základě emocí a předsudků, asi desetkrát v knize něco vycítí na základě intuice, jenže když se dvakrát sekne ohledně vraha díky této intuici, tak jí to jeden moc nevěří Její postava mi přišla afektovaná, nesouznila jsem s ní a nechápala jsem některé její postupy. A protože vyšetřovatel v detektivce je pro mě zásadní, tak hodnotím 3/5.

Závěr knihy mě vlastně taky docela zklamal, protože autorka udržuje dobré napětí a pak na posledních pár stránkách na čtenáře najednou vše nahrne stejně rychle, jako se důchodce dere do Kaufu ve čtvrtek ráno.

Děkuji Nakladatelství MOBA za poskytnutí knihy. Vyšel již další díl, ale spíše jej nebudu číst.

Emma27
11.05.2023 3 z 5

Celkem dobra detektivka,čtivá a napínava


tereza7090
26.04.2023 5 z 5

Skvěle vystavená a propracovaná detektivka do nejmenších detailů.
Čtenářům doporučuji si jako první přečíst předchozí díl, i když v tomto díle je hodně informací zopakováno, včetně vztahu hlavní hrdinky Rachel k bývalému milenci a otci její mladší dcery.
Kniha začíná nálezem těla ženy na pozemku, kde se budou stavět obytné budovy. Majitelem je právě bývalý inspektorčin přítel Jed.
Rachel tedy vyjíždí k místu činu. Policisté tam najdou i další tělo ženy, které tam leží zhruba o dva měsíce déle. Souvisí spolu tyto vraždy a kdo byly oběti?
Vcelku rychle zjišťují totožnost první oběti, avšak totožnost druhé ženy jim stále uniká.
Do toho Ráchel řeší i svoje osobní problémy, vztah s bývalým manželem a oběma dcerami.
Líbí se mi rozpracované charaktery zúčastněných osob, velmi sympatičtí mi byli i kolegové Ráchel. Obzvlášť se mi líbily slovní přestřelky mezi Ráchel a Elwynem.
Inspektorka se dostává brzy na tenký led a do nebezpečí. Setkává se s mafiány i s klubem, ve kterém nutí dívky k prostituci.
Autorka skvěle rozehrává partii podsvětí, hlavních aktérů i násilníků, poukazuje na velmi rozšířený jev a to obchodování s ženami.
Počet osob je tam tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel.
Vraha žen jsem neodhadla, motiv se mi vyrýsoval až ke konci knihy.
Knihu jsem měla přečtenou za tři dny, je velice čtivá.
Dobře se čte, stránky se otáčejí skoro samy, byla jsem napnutá, jak to celé dopadne.
Inspektorka mi velmi přirostla k srdci, její myšlenkové pochody se mi líbí, je to silná energická žena, která jde tvrdě za svým. Byla mi blízká svou citlivostí ke členům rodiny i ke kamarádům a nesmlouvavá k protivníkům.
Helen zraje a tento díl je lepší než předchozí. Myslím si, že ještě další díly budou následovat. Vím, že si je nenechám ujít.
Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Dvě oběti v seznamech

v Přečtených32x
v Knihotéce47x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit5x

Autorovy další knížky

2022  77%Další oběť
2023  72%Dvě oběti