Problém bolesti přehled

Problém bolesti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146590/mid_problem-bolesti-Lt7-146590.jpg 4 47 47

Jedna z nejvýznamnějších knih tohoto autora, která se zamýšlí nad lidským utrpením, hledá jeho smysl a potýká se s otázkami, které v souvislosti s bolestí každého člověka alespoň někdy napadají. Jde o jednu z nejlepších prací, která se intelektuálně vyrovnává s problémem bolesti a utrpení v lidském životě.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: ,

Problem of pain , 1940

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Problém bolesti. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
05.12.2022 4 z 5

Tak tato kniha pojednává o lidských bolestech.

J.F.
10.08.2020

Tohle - a "Zázraky" - je asi nejakademičtější Lewisova kniha. Nechce nic víc (a v úvodu to říká) než podat akademickou odpověď na obecný problém bolesti. Proto může být zklamán ten, kdo předtím četl "Svědectví o zármutku" - tedy naopak osobní svědectví o prožívání jednoho konkrétního zármutku.

O tom, že utrpení je asi nevyhnutelné, máme-li poznat své nejhlubší určení, kterým míříme mimo tento svět, dnes podobně píše Larry Crabb (Rozbité sny, Přibližte se k Bohu).

pavel6016
03.02.2018 3 z 5

Lewisovo pochopení účelovosti bolesti, pomocí níž nás Bůh vychovává k lepšímu, je jednou z tradičních odpovědí na otázku zla. Autor dílo napsal v roce 1940, dnes však tváří v tvář hrůzám Osvětimi lze jen uznat, že problém bolesti je mnohem složitější, než jak ho Lewis vykreslil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Problém bolesti v seznamech

v Právě čtených3x