Přízrak v hrdle přehled

Přízrak v hrdle https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487219/bmid_prizrak-v-hrdle-R3e-487219.jpg 4 96 96

Prozaický debut irské básnířky splétá příběhy dvou žen, žijících ve stejné krajině v různých dobách. V 18. století najde šlechtična tělo svého zavražděného manžela, v zoufalství loká z dlaní jeho krev a složí neobyčejnou báseň. Dnešní mladá matka v té básni nachází ozvěny vlastního života a zcela propadne touze dopátrat se pravdy o záhadném osudu její autorky. Fascinující a nadčasový příběh o tom, jak je možné najít svůj hlas tím, že osvobodíte hlas toho druhého.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Odeon

A Ghost in the Throat , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přízrak v hrdle. Přihlašte se a napište ho.

ladyfromskye
14.03.2024 4 z 5

Neskutečně intimní kniha, v níž se střetává ženský a mužský svět, minulost a přítomnost, syrovost a poetičnost, poezie a próza.
Přízrak v hrdle není snadné číst a není pro každého, přesto naprosto chápu, proč se stal irským románek roku 2020.
Mimochodem, chcete-li si Nářek nad Ártem vychutnat v krásné irštině, podívejte se na toto video: https://www.youtube.com/watch?v=hgz98XY4sh4

adorjas
13.02.2024 5 z 5

Ja som bola veľmi spokojná- autofikcia, autobiografia, úvaha i esej, historický román, životopisný román, poetické, lyrické dielo. Témy materstva, tehotenstva, kojenia a všetkého okolo toho boli popísané nádherne úprimne a táto kniha sa stáva mojou knihou roka 2024.

ZÓNA
26.12.2023 1 z 5

Přečetl jsem...
Hledal jsem v silně vyztužených odstavcích pochopení pro ženu, jež se snažila během psaní metamorfózovat v jinou osobu napříč vlastním životem.
Zřejmě jsem přecenil svoje schopnosti. Zaujala mne autorka - básnířka.
Ale text mi nepřipadá natolik jímavý, že bych jej označil za dílo autorky poezie.
Ocenění, které román získal mi je záhadou a jeho obliba taktéž.
Měrou vrchovatou se přiznávám k nekompetentnosti hodnotit takový román, ale věnovaný čas četbě se musí nějakým způsobem vyjádřit.
Kdo je milovník poznávání nepoznaného, tak se jistě zaraduje.
Závěrečná báseň má bezesporu hodnotu historickou, s několika dobrými úseky, ale jako celek mi přijde příliš melodramatická s absencí podstaty milostného děje, jenž je nám celou dobu vnucován.
Jiná kultura, jiné možnosti a cítění.
Irsko je vzdálená destinace a co se týká kulturní oblasti, zůstane mému srdci zatím uzamčena.

Přízrak v hrdle - irská Kniha roku 2020

11.12.2021

Knižní novinky (49. týden)

05.12.2021

Ocenění knihy (1)

2020 - James Tait Black Memorial Prize (Biography Award)

Kniha Přízrak v hrdle v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech4x