Európske blues přehled

Európske blues https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266308/mid_europske-blues-266308.jpg 4 56 56

V poradí štvrtý kriminálny román od vynikajúceho severského spisovateľa Arneho Dahla nás znova privádza k tajuplným vraždám. Tento raz budeme hľadať spojivo medzi zvláštnou popravou muža v Štockholmskej ZOO, ôsmimi zmiznutými východoeurópankami a príšernou vraždou starého židovského profesora. Vyšetrovatelia zvláštneho tímu A. - Paula Hjelma a Kerstin Holmova - budú hľadať vrahov vo všetkých kútoch Európy, ako aj v minulosti, v časoch, keď sa diali jedny z najpríšernejších zločinov 20. storočia. Kľúč k vyriešeniu prípadu nakoniec objavia u nacistického lekára. Viac sa dozviete, keď si prečítate kriminálny román Európske blues, ktorý získal v Dánsku ocenenie najlepší kriminálny román roka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Príroda

Europa Blues , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Európske blues. Přihlašte se a napište ho.

maličkán
24.04.2024 4 z 5

Dost složité na čtení, opravdu to chce velkou soustředěnost. 4 různé zločiny, každý pes, jiná ves, ale ke konci to do sebe začalo vše pěkně zapadat. Takže nakonec dobrý thriller.

kolacky
31.08.2021 4 z 5

Moje první setkání s Arne Dahlem a celkem povedené.

felia
14.07.2020 4 z 5

Je to typický Arne Dahl. Hodně mrtvých, spletitý příběh, ale má to hlavu i patu a je to dosti čtivé. Mám ale mnohem raději jmenovce Roalda

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2006 - Deutscher Krimi Preis (3. International)

Kniha Európske blues v seznamech

v Právě čtených1x