Příběh Zmrda přehled

Příběh Zmrda
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466034/bmid_pribeh-zmrda-R7O-466034.jpg 3 18 18

Píšou se divoká 90. léta. V nich vyrůstá Pavel. Patnáctiletý kluk, který podléhá honbě za penězi a falešnými ideály. V cestě za penězi se ocitne na ulici,kde se živí drobnými krádežemi, ale i kuplířstvím a stále více zapadá do podsvětí. Obstojí mezi veksláky, pasáky a na druhé straně rodinou, která ho chce zpět?

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběh Zmrda. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

katasukivasukim
08.07.2023 3 z 5

No,tak já teda nevím.Že bych hlavní postavě fandila,tak to teda ne,jak tady jeden ze čtenářů píše.V patnácti letech pase holku,krade v Německu?Já nevím přijde mi to trochu moc,ale dobře asi jo.Spíš mě udivují,Ty sympatie se zlodějem.Ty jo ,asi už jsem fakt stará,ale tady asi už přestalo platit staré, ,
,S poctivosti nejdál dojdeš.,,,,,Ještě,že já na to ještě pořád sázím.

topi80
30.12.2022 4 z 5

Knihu jsem našel pod stromečkem a za 3 dny byla přečtena. Autor vskutku neztrácel čas a během stránky a půl bylo ohledně hlavního hrdiny jasné, s kým máme tu čest. Leč upřímnost, přímočarost, do jisté míry vtip a samozřejmě ich forma zapříčiňují, že čtenář vypravěčovi po většinu děje fandí, což je dáno i tím, že se povětšinou dostává do konfliktu s ještě horšími existencemi. Nutno ale říci, že jsem několikrát ve zkoušce svého čtenářského charakteru obstál, a to třeba ve chvílích popisu dobrodružné cesty s teplým kamioňákem do Hamburku (moc jsem si přál, aby tu gay děvku musel dělat) či na samém konci. I když se děj točí v kruhu kolem všelijakých čórek, vykradaček a kurev, autor skvěle pracuje s novými motivy či útržky příběhů, které se do děje zase vracejí, stejně jako vypečené postavy všeho druhu, takže jsem se od knihy doslova nedokázal odtrhnout. Gramaticky citlivějšího čtenáře je třeba upozornit, že kniha absolutně ignoruje i ta nejzákladnější gramatická pravidla (v čele se shodou přísudku s podmětem), kupodivu mi to po chvíli přestalo vadit, vlastně to tím bylo ještě o něco autentičtější.


Týnka21
01.12.2022 5 z 5

Kniha, která mě vtáhla do děje a přečetla jsem jí jedním dechem. Čte se velmi dobře, je psána hovorovou češtinou a je plná emocí.
90léta - dětství mých rodičů. Tuto dobu jsem znala jen z vyprávění a Pavlíkovo příběh mi ji přiblížil daleko víc. Kniha je inspirována skutečnými událostmi, o to víc je k neuvěření, čím si Pavlík prošel.
Konec knihy je k zamyšlení a o to víc láká k přečtení druhého dílu. :)
Myslím, že tato kniha zaujme čtenáře napříč všemi věkovými kategoriemi.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Příběh Zmrda v seznamech

v Přečtených20x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce21x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit8x