Příběh Zmrda

Píšou se divoká 90. léta. V nich vyrůstá Pavel. Patnáctiletý kluk, který podléhá honbě za penězi a falešnými ideály. V cestě za penězi se ocitne na ulici,kde se živí drobnými krádežemi, ale i kuplířstvím a stále více zapadá do podsvětí. Obstojí mezi veksláky, pasáky a na druhé straně rodinou, která ho chce zpět?

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466034/big_pribeh-zmrda-R7O-466034.jpg 43

Kniha Příběh Zmrda

panká

Jitko ,děkuji za konstruktivní kritiku a hodnocení.Budu se snažit o zlepšení :) Mějte se fajn

666Jitka

(+ SPOILER) Jako bych se ocitla v devadesátých létech, které se hemžily veksláky, zlodějíčky a lidmi, kteří z ničeho nic rychle zbohatli. Autor vypráví své zážitky z dob, kdy se jako teenager živil podvody, krádežemi a kuplířstvím hlavně v Plzni a Německu. Mladík pohrdá lidmi, kteří denně chodí do práce a za mizerné peníze žijí své stereotypní šedé životy. On naopak touží po vzrušení, svobodě, ale hlavně po lehce "vydělaných" penězích, které získává různými podloudnými způsoby, a také je umí velice rychle "rozfofrovat". Vyprávění se odehrává během několika měsíců a už v polovině příběhu zjišťujeme, že i tento život je velice stereotypní, plný negativních věcí jako jsou např. konfrontace s jinými delikventy, strach, podrazy apod. Chápu, že nám autor chtěl popsat, co zažil a jaké devadesátky byly z tohoto úhlu pohledu, ale jak jsem řekla, bylo to jako kolovrátek, ale to k tomu asi patří. Kniha je napsána hovorovou češtinou, která k tomuto druhu psaní sedí, ale trochu nechápu poděkování za korekturu, protože ta, jakoby vůbec nebyla provedena. Shoda přísudku s podmětem neexistuje, velká písmena u názvů často nejsou, mě a mně, s a z, často mužů místo můžu - zkrátka z tohoto hlediska text vyloženě zraňoval oči.