Pozlacený měsíc přehled

Pozlacený měsíc
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519491/bmid_pozlaceny-mesic-YZQ-519491.jpg 4 15 15

V Severní Karolíně se dokončuje stavba velkolepého sídla Biltmore House rodiny Vanderbiltů. Jde o ohromující příklad privilegovanosti ve Spojených státech konce devatenáctého století a symbolizuje touhy svého majitele i sny cílevědomé dívky Kerry žijící ve stínu panství. Budoucnost Kerry MacGregorové se otřese v základech, když ji po dvou letech studia v New Yorku zavolají rodinné povinnosti domů do Apalačských hor. Vrací se na rodnou farmu stojící na pozemku, který patří k posledním kouskům potřebným k dokončení panství Biltmore, a je odhodlaná o svou půdu bojovat do posledního dechu. Její osud však může zamotat něco mocnějšího než ambiciózní dědic Vanderbiltů, protože do měnící se krajiny se jeden po druhém sjíždějí další vetřelci – uprchlík ze Sicílie, reportér honící se za převratným příběhem, skandálem poznamenaná mladá žena a ochránce přírody, který je připraven jít přes mrtvoly, jen aby v místních obyvatelích rozdmýchal hněv a nevraživost. Kerry se ocitá ve válce mezi bohatstvím a chudobou, nevinností a zkažeností, a aby přežila, musí zvítězit nejen nad vlastní hrdostí a zoufalstvím, ale i nad pokušením v podobě peněz a mužů, kteří je ovládají.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Kontrast

Under a Gilded Moon , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pozlacený měsíc. Přihlašte se a napište ho.

soukroma
20.11.2023 2 z 5

Anotace i začátek vcelku slibné, ale příliš mnoho postav s jejich narychlo načrtnutými osudy a záměry, že mne to odradilo...

alsae
31.10.2023 5 z 5

Vzhledem k průměrnějšímu hodnocení, jsem se bála, že kniha nebude nic moc, ale já jsem po přečtení nadšená.
Dobře se četla, podstupné odkrývání motivů, příběhů jednotlivých postav, důvody jejich chování, jak postupně vše začínáte chápat... Některé věci jen lehce naznačené, tak nějak to přesně pasuje do doby, ve které se děj odehrává. Biltmore je opravdu zajímavé místo.
Určitě doporučuji.

kopeceli
16.09.2023 5 z 5

Obdivuji poctivost spisovatelky, která do obyčejného románu dostala tolik zajímavých historických informací, jež musela pracně hledat a studovat. Z hladkého čtení se tím podařilo vytvořit docela zajímavé a čtivé dílo.
Doporučuji přečíst i doslov. Já jsem třeba neměla tušení, že Hitler svoji úchylnou myšlenku rasové čistoty nevymyslel, ale čerpal z amerických pramenů. Přitom víme, že původní Američané nejsou bílí...

Vychází Povídky, které pomáhají a další knižní novinky (34. týden)

21.08.2022

Dospělý život možná není ani tak o nalezení svého dokonalého místa ve světě, ale spíš o stesku po všech těch vzdálených místech a lidech, které člověk miluje.

Jsou dni, kdy můžeš roztáhnout křídla jako vorel, ale většinu života člověk šmajdá po zemi a snaží se nepadnout vobličejem do bláta.

Holka si nemusí vzít každýho chlapa, kterej se na ni upne.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Pozlacený měsíc v seznamech

v dalších seznamech2x