Povídky o lásce přehled

Povídky o lásce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521306/bmid_povidky-o-lasce-nzb-521306.jpg 3 265 265

Milenci mladí i mnohem starší, manželé a exmanželé, staří mládenci a vdovy, vášně přiznané i skrývané, ale třeba také složitý vztah syna a umírajícího otce, zkrátka láska v nejrůznějších podobách a odstínech – takové je základní téma Povídek o lásce. Šťastnou i odvrácenou tvář lásky pozoruje Viewegh v šestnácti povídkách nejen s porozuměním, ale rovněž s tradičním ironickým nadhledem a vždy laskavě a s pochopením pro lidské slabosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Povídky o lásce. Přihlašte se a napište ho.

kuruteku
24.10.2023 2 z 5

Občasné setkání s autorem jednoho tématu - soužití muže a ženy v různých souvislostech, konstelacích, věku, ... Zaujala mne povídka Hokejista a "duchodcovsky vtip". Zbytek tak nějak prošel nevšímavě kolem. Bohužel autor dvěma knížkami na začátku své kariéry vyčerpal svůj potenciál a pak už jen pokračuje v recyklaci, tu úspěšně, tu méně.

Jája92
01.08.2023 3 z 5

Přiznávám, že autora příliš v oblibě nemám a většinou nad jeho knihami nechápavě vrtím hlavou.
Náhodou se mi do rukou dostala tato kniha, která obsahuje šestnáct povídek, v každé z nich je odlišným způsobem vykreslen pojem lásky.
Některé jsou zajímavé, úsměvné, ale i smutné. U jiných jsem postrádala pointu.
Asi každý čtenář si najde tu svou povídku, která ho upoutá.

katerina6763
11.08.2022 3 z 5

Přečetla jsem povídky za jeden večer a ano, bylo to příjemné letní čtení. I když... nějak mi u některých povídek chyběl nějaký hlubší závěr, který by myšlenku povídky dokončil. Ale i tak, hodnotím čtyřmi hvězdičkami, některé myšlenky byly pro mne zajímavé a navedly mě k hlubší úvaze o přečteném. V podstatě se jednalo o racionální vysvětlení neracionálních situací, prožitků, myšlenek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Povídky o lásce v seznamech

v Právě čtených2x