Poslední hradní pán přehled

Poslední hradní pán https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193162/posledni-hradni-pan-193162.jpg 3 6 6

Román zachycuje historii maďarské šlechtické rodiny. Na příkladu hraběte Štěpána Pongrácze, který si usmyslil žít v devatenáctém století po způsobu středověkých hradních pánů, ukazuje autor, k jakým výstřednostem sváděl šlechtu zahálčivý způsob života.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Práce

Beszterce ostroma , 1895

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední hradní pán. Přihlašte se a napište ho.

maryzka
12.04.2020 1 z 5

Ne vím co si myslet, ale hlavní hrdina ukazuje se jako ,, Don Kichot a jeho boj s větrnými mlýny,poté zbytečného člověka jako Evžen Oněgin no a jeho smrt ukazuje bláznovství jako krále Ludvíka Bavorského ( sestřenice Alžběta Rakouská zvaná Sisy),

Denny45
20.11.2018 3 z 5

Ďalšia fraška tentokrát aj na úkor konzervatívnych maďarských šľachticov. Dáždnik bol omnoho lepší a originálnejší.

Malin
22.05.2012 4 z 5

U knížek nikdy nebrečím, ale tady jsem fakt měla namále. Celou dobu jsem si přála moct přijít za Pongráczem, obejmout ho a říct mu: "Já ti rozumím." (jo, moc to prožívám)
Asi to nebylo účelem, ale pro mě to byla asi nejdojemnější knížka, kterou jsem kdy četla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední hradní pán v seznamech

v dalších seznamech1x