Poklad přehled

Poklad https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125838/poklad-125838.peg 4 103 103

Již několik let marně pátrá hrabě Jan Antonín Harbuval Chamaré po tajemném pokladu v ruinách hradu Potštejna. Na potštejnský zámek přijíždí mladý doktor Václav Kamenický. Setkává se zde s dávným přítelem, knězem Vojtěchem Rokytou z Těmic, a Renátou, schovankou hraběnky, ve které Václav nachází zalíbení. Spolu s ní pomáhá Václav mladému evangelickému emigrantovi Václavovi Horákovi a jeho milé Frantině proti intrikám Josefa Steydela a Tomáše Celera. Do toho všeho musí Renáta utíkat před náklonností zamilovaného hraběte. Vše se nakonec v dobré obrátí. Chamaré se ovšem musí smířit s tím, že žádný poklad pravděpodobně neexistuje. Nepříznivá doba pro emigranty končí 13. října 1781 tolerančním patentem císaře Josefa II., který zákonně povolil svobodu vyznání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poklad. Přihlašte se a napište ho.

astroweb
14.07.2023 5 z 5

Po delší době opět přečtený Jirásek. Právě v dnešní době potřebné čtení, o svobodě informací, o skutečném a vřelém vlastenectví českém.

Nuny
11.07.2023 5 z 5

Za mě je to krásné čtení. A to nejen pro oko, ale i pro duši. Takhle pěkně už nikdo nikdy psát nebude. Jsem tedy velmi šťastná, že někdo takový patří k naší klasické literatuře a že díla Aloise Jiráska nezmizí ze světa.
Příběh je to milý, jednoduchý, plný hlubokých myšlenek a pohnutí.

katka134
27.05.2023 4 z 5

Starý příběh,přestože je napsaný zapomenutou češtinou, se moc hezky četl.
A okolí Divoké Orlice je moc krásné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poklad v seznamech

v dalších seznamech4x