Pohádky z tisíce a jedné noci přehled

Pohádky z tisíce a jedné noci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317912/mid_pohadky-z-tisice-a-jedne-noci-cRl-317912.png 5 275 275

Osm orientálních pohádek převyprávěných pro malé čtenáře. Obsahuje: Chytrá Šahrazád, Pohádka o ebenovém koni, Dobrodružství Sindibáda Námořníka, Pohádka o Džaudarovi a jeho bratrech, Alí Baba a čtyřicet loupežníků, Pohádka o Abdalláhovi Zemském a Abdalláhovi Mořském, Pohádka o Abú Kírovi a Abú Sírovi, Aláddín a kouzelná lampa.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádky z tisíce a jedné noci. Přihlašte se a napište ho.

Marie60
21.12.2023 5 z 5

Moje oblíbená knížka.
Přiznám se, že si ji ráda projdu ještě dneska.

Marekh
15.01.2023 5 z 5

Od Františka Hrubína jsem v minulosti četl knihu ŠPALÍČEK VERŠŮ A POHÁDEK. Na tuto knihu si vzpomínám z dětství, protože mimo jiné obsahovala také POHÁDKY Z TISÍCE A JEDNÉ NOCI. Tato kniha se dala pořídit také samostatně. V novém vydání Špalíčku veršů a pohádek (2013, Studio Trnka) se bohužel tyto pohádky nevyskytují.

Pohádky se mi líbily. Kniha obsahuje 7 pohádek a úvodní veršovanou část – CHYTRÁ ŠAHRAZÁD. Nejvíce se mi líbila pohádka Dobrodružství Sindibáda Námořníka, Alí Baba a čtyřicet loupežníků, Aláddín a kouzelná lampa aj.

Kniha obsahuje černobílé a barevné ilustrace JIŘÍHO TRNKY, které se mi líbí.

Citáty:

Kde jedna špatnost provádí, tam se jí druhá přes rameno dívá, a jedna druhou nezapře.

Cortegos
20.10.2022 4 z 5

Moc hezké a milé čtení s krásnými ilustracemi. Je v nich jisté kouzlo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádky z tisíce a jedné noci v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech6x