Podivná doba přehled

Podivná doba
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518759/bmid_podivna-doba-HkS-518759.jpg 5 51 51

Podivná podoba série

1. díl

V našem světě (a obzvláště v Manchesteru) působí temné síly, a proto buďme vděční za týdeník Podivná doba, který nám o nich přináší pravidelné zprávy. Podivná doba se věnuje tajemným a úžasným (ale mnohem víc těm tajemným) věcem v moderním životě, je to nejpřístupnější týdeník o všem nevysvětleném a nevysvětlitelném. Nebo se tak alespoň sám prezentuje. Skutečnost vypadá trochu jinak. Vydavatel je lidská troska, nerudný, vulgární opilec, který sám nevěří kvalitám (a už vůbec ne obsahu) svého vlastního periodika, a redakci tvoří nesourodá partička ztracených existencí s řadou vlastních tajemství a předsudků. A pokud jde o pozici šéfredaktora… ta se ze všeho nejvíc podobá otáčecím dveřím, které se právě teď znovu otočily a vklopýtala z nich Hannah Willisová se svým vlastním nákladem problémů. A když hned první týden po jejím nástupu do nové práce dojde k tragédii, redakci Podivné doby nezbývá než se pustit do skutečné, seriózní investigativní novinařiny. Ve světle šokujícího odhalení, k němuž dospějí, si najednou všichni uvědomí naprosto nečekanou věc: že některé z článků, které v minulosti sami pokládali za pouhé báchorky, ve skutečnosti popisovaly děsivou, otřesnou realitu.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , Fobos

The Stranger Times , 2021

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Podivná doba. Přihlašte se a napište ho.

Atlantis
13.06.2024 4 z 5

Podivná doba stojí na dvou silných pilířích - zajímavých postavách, které vás bude bavit sledovat, a na vtipně otravném humoru. Příběh samotný je možná drobet přeplácaný, ale dostatečný. S celou novinářskou bandou jsem se rychle sžil a nedočkavě čekám na pokračování.

Gabetka
27.05.2024 5 z 5

Tohle byla trefa do černého. Správně vyvážený poměr vtipu a napětí, skvěle napsané postavy, slovní přestřelky a smysluplně popsané nadpřirozeno. Bavila jsem se celou dobu a jsem ráda, že kniha má pokračování. Doufám, že se ho brzy dočkáme v češtině.
Doporučuji, pokud vás dokáže pobavit cynický humor a nevadí vám dávka něčeho nereálného.

Roubas
05.05.2024 5 z 5

Tohle jsem si fakt užil.
Perfektní paleta postaviček tvořící redakci novin Podivná doba, která své čtenáře pravidelně zásobuje zprávami o tom, jak domácí úkol sežral psa, nebo jaký hudební vkus má Satan.
Chemie mezi postavami funguje na jedničku a jejich cynické slovní přestřelky nemají chybu. Tahle partička, ale bude muset čelit nejen pomatencům, co jim volají a píší o tom, jak jim mimozemšťané zkoumali genitálie, ale to podivno tam venku dostane brzy mnohem reálnější a nebezpečnější obrysy.
Kupujte a čtěte, protože autor tenhle rok vydal už čtvrtý díl, tak ať se další díly objeví na pultech co nejdříve.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Čas lovu, Naše vina a další knižní novinky (43. týden)

22.10.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Podivná doba v seznamech

ve Čtenářské výzvě15x