Panoptikum české přehled

Panoptikum české
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193826/panoptikum-ceske-193826.jpg 3 48 48

Volné pokračování Tajné knihy, jak to bylo dál... Jde o rekapitulaci skandálu, který se kolem Tajné knihy strhl. Autorka, médii nazývána „skandalistkou Obermannovou“, líčí, jak se věci kolem ní děly doopravdy, co v době mediální smrště zažívala a jak to vnímala. Panoptikum české je příběhem spisovatelky, která kvůli skandálu kolem své knihy přestane mít schopnost používat slova a začne mluvit pozpátku. Navštěvuje psychoterapeutku, která usoudí, že není potřeba léčit ji, ale její psaní…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Panoptikum české. Přihlašte se a napište ho.

Renatka11
16.02.2020 4 z 5

Pokračování Tajné knihy se mi nečetlo tak lehce jako Tajná kniha sama, scházela mi přítomnost Největšího Čecha. A to i přesto, že se v mých očích svým přístupem o dost zmenšil. Ale knížka byla výborná, citlivá, upřímná.

čef
16.02.2020 4 z 5

Závěr tohoto příběhu jsem si už docela užil. Jednak jsem byl docela znaven dlouhatanánskými citacemi různých výplodů velkých mozků až debilů, ale také konečně došlo k nějakému vývoji a k nějakému smyslu toho všeho. Jestliže má spisovatel jediné oprávnění k psaní najít originalitu (jak se zde uvádí) pak se dílo zdařilo. Nic podobného jsem nečetl a číst jistě nebudu. Zdlouhavý popis mediálního tlaku poté, co autorka přešla hranici dobové morálky uveřejněním vztahu s Nedotknutelným, jen tak někdo už nenapíše. Vadil mi jen ublíženecký tón, jakoby si autorka po letech v showbusinessu neuměla spočítat, jaké budou na její odhalení reakce od soudobého panoptika a Výkvětu a také je jistě už dospělá, aby si byla vědoma, že chyba není ve hvězdách, milý Brute... Výlet na halasný bulvár se tedy nakonec docela vydařil, ale stačí mi navždy.

Čičolina
22.12.2018 odpad!

Kniha ještě zbytečnější než ta tajná. Bolestínské, ufňukané, neskonale trapné

Knižní novinky (8. - 14. 10.)

07.10.2012

Kniha Panoptikum české v seznamech