Osvětimská ukolébavka přehled

Osvětimská ukolébavka
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537661/bmid_osvetimska-ukolebavka-66338d3f377fa.jpg 4 835 835

Hlavní hrdinka Helene pochází z Německa, má modré oči a plavé vlasy. Na začátku druhé světové války se s manželem romského původu, se kterým má pět dětí, dobrovolně ocitá v koncentračním táboře Osvětim. Po příjezdu přichází o manžela, děti se jí však podaří ubránit. K tomu jí pomůže nejen árijský vzhled, ale i fakt, že je zdravotní sestra. Je přeřazena do místní nemocnice a setkává se tak tváří tvář s doktorem Mengelem a její boj o přežití začíná.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: audiokniha , Voxi

Canción de cuna en Auschwitz , 2016

Interpreti: Vanda Hybnerová , Petr Lněnička

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osvětimská ukolébavka. Přihlašte se a napište ho.

Skjaninka
02.06.2024 3 z 5

Všetky knihy, vypovedajúce o tejto hroznej histórii sú dychberúce. Všetky šokujú a nedajú zabudnúť na neľudskosť, ktorá sa odohrala.

I tak som si jednu peknú myšlienku uložila:
"...ale pak jsem si uvědomila, že dokud děti mohou zpívat, má svět naději..."

Čmeláček
20.05.2024 5 z 5

Tato kniha se mi nečetla vůbec lehce. Ale doporučila mi ji paní knihovnice a tak jsem nemohl jinak, než si ji přečíst. No a musím říct, že tragický příběh Helene Hannemannové mě dostal do kolen. Celou dobu jsem doufal, že by to třeba přece jenom mohlo dopadnout nějak dobře, i když mně bylo jasné hned, že v koncentračních táborech se zázraky nestávaly, bohužel.

ClaireW
16.05.2024 5 z 5

Opět velmi silný příběh, Helen Hannemannová díky lásce ke svým dětem i přesto, že je němka skončí v koncentračním táboře. I když má jisté výsady jako oblíbenkyně Mengeleho, nakonec stejně dá přednost rodině a rozhodne tak o osudu sebe i svých dětí.

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Knižní novinky (17. týden)

21.04.2019

Neopustí mě ani v pekle. Johann, tak jako Orfeus, jenž prošel podsvětím, aby zachránil svou ženu, mi přijde na pomoc a vyrve mě ze spárů smrti.

Únava je nejlepší přítelkyní času. Dovoluje nám rychle obracet stránky jako ve špatné knize.

Teď se cítím stejně a blok, do kterého píši, jako by mi umožnil vydat se s tebou znovu na procházku. Už nejsi po mém boku, ale přesto kráčíme společně, ruku v ruce, a hledíme osudu do tváře.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Osvětimská ukolébavka v seznamech

v Právě čtených14x