Ostrov přehled

Ostrov
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537655/bmid_ostrov-66338aec80ae2.jpg 3 108 108

Každý vypravěč je zároveň hrdinou vlastního příběhu… Kupec Izar se na Ostrově po letech opět shledá s kněžnou Núrit, tentokrát se však namísto milostných hrátek opájejí kouzlem starých příběhů. Co všechno charismatický obchodník za dobu jejich odloučení prožil? Jak si svůdná kráska mezitím vedla v roli panovnice? A za jakých okolností se vlastně jejich cesty kdysi rozešly? Odpovědi by snad mohl nabídnout Izarův cestovní deník, který si co do poutavosti nezadá s exotickým dobrodružným románem a na jehož stránkách se mísí křesťanská tradice s orientální smyslností. Podobné otázky ovšem zaručeně netrápí třetího nehrdinského hrdinu tohoto příběhu, syna místního hovnaře, který spolu s vysmívaným řemeslem zdědil též samotu a bídu, a přesto statečně bojuje se svým osudem i s předsudky ostatních obyvatel Ostrova. Oceňovaná autorka se v tomto díle představuje jako ctitelka barvitých příběhů z dávných časů. „Ostrov je román velmi odvážný, čtivý a neobyčejně citlivý. Biance Bellové se opět podařilo napsat výtečnou knihu.“ – Ladislav Nagy, Salon Práva... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostrov. Přihlašte se a napište ho.

Luvy
20.03.2024 5 z 5

Líbí se mi styl paní autorky, to, jak pracuje s náznaky, jakou umí nastolit atmosféru pomocí pár slov. Je to povětšinou tíživé, nejde o lehké čtení, takže asi chápu rozhořčení lidí zde, ale Bellovou je potřeba číst jinak. Nepíše kvůli příběhu, ale kvůli sdělení - zde je hlavní message lidskost a její pojímání.

mcabr
01.03.2024 1 z 5

Sice jsem to přečetla, ale nějak nevím co k tomu říct. Takové zvláštní, hlavně ten konec, tam jsem se dost ztrácela.

Smavla
02.01.2024 1 z 5

Moje první kniha od této autorky. Děj mě vůbec nebavil, chvilkami jsem se v něm ztrácela a celkově mi přišel celý divný. Po této knize nevím, zda zkusit i jiné od této autorky.

Poslední Mona Lisa a další knižní novinky (12. týden)

21.03.2022

Kniha Ostrov v seznamech