Ostré predmety přehled

Ostré predmety
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391326/bmid_ostre-predmety-byZ-391326.jpg 4 2193 2193

Novinárka Camille Preakerová sa vracia do rodného mestečka Wind Gap v štáte Missouri. Chce napísať reportáž o nezvestnom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natáliu nájdu mŕtvu, dokonca s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa už stal pred rokom. Obe vraždy majú pre Camille osobný charakter – aj jej pred niekoľkými rokmi zomrela mladšia sestra Marian. Camille sa oboznamuje s okolnosťami oboch vrážd a spoznáva rodiny obetí. Čoraz naliehavejšie si uvedomuje, že všetko je inak, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V hlave sa jej rojí množstvo otázok. Ide o miestneho obyvateľa alebo vrah nepochádza z Wind Gapu, ako sa domnieva detektív Willis? Prečo Camillina matka nezmenila vzhľad dcérinej izby ani roky po jej smrti? Prečo vlastne musela zomrieť? Prečo sa druhá nevlastná sestra správa čudne a nevyspytateľne? Camille hľadá vraha a pritom odhaľuje rodinné tajomstvá, pred ktorými chcela kedysi utiecť.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sharp Objects , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostré predmety. Přihlašte se a napište ho.

zimolka
29.04.2024 1 z 5

Od autorky jsem zatím žádnou jinou knihu nečetla a ani nevím jestli tato nebude poslední. Takto nízké hodnocení jsem snad ještě nedala, ale tady to nešlo jinak. Jak již bylo zmíněno v komentářích přede mnou -většina postav psychicky narušených, nepříjemných. Hlavní hrdinka alkoholička ani drogám se nebránila, sex s podezřelým. Asi poslední kapku naděje mě vzal popisek seniorek házejících po sobě jídlo v restauraci. Jedna hvězda za překvapivý závěr i když zde tedy také značně přitažený za vlasy.

petraj30
01.02.2024 3 z 5

Nóo, nebylo to tak zlé, jak jsem si původně myslela. Kniha se dobře četla, děj celkem pěkně ubíhal. Nicméně jsem měla po většinu času pocit, že čtu o bez emočních robotech, až na pár výjimek. A hlavní hrdinka byla kapitola sama pro sebe.
Byl to zajímavý příběh se spoustou pozoruhodných témat k zamyšlení, ale něco tomu bohužel chybělo

Luigi1
25.11.2023 4 z 5

Docela se to povedlo

Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

07.04.2024

Knižní novinky (16. - 29. července)

16.07.2018

Knižní novinky (2. - 15. července)

02.07.2018

Já si myslím, že některé ženy neumějí být matkami. A některé ženy neumějí být dcerami.

Ocenění knihy (2)

2007 - CWA Dagger Awards (John Creasey Dagger for Best First Book)
2007 - CWA Dagger Awards (Ian Fleming Steel Dagger for Best Thriller)

Kniha Ostré predmety v seznamech

v Právě čtených29x