Osmnáct přehled

Osmnáct https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482344/bmid_osmnact-9ec-482344.jpg 4 50 50

Veronika touží po lásce, dočká se však bolestného zklamání. Na začátku příběhu prožije těžké trauma – v den svých osmnáctých narozenin je znásilněna. Pachatel ji drží v hrsti a ona si ze strachu nechává celý hrůzný zážitek pro sebe. Její život se mění v noční můru a vše ještě zhoršuje rodinná situace, kvůli které nemá hrdinka u nikoho zastání. Brzy propadá zrádné bulimii a sáhne také po drogách, přičemž okusí život bezdomovce mezi zkušenými narkomany. Netrvá to dlouho a Veronika se ocitá na samém konci duševních i fyzických sil. Najde motivaci k boji? Porazí zákeřnou nemoc i své vnitřní démony? Silný příběh o lidské krutosti, slabostech, ale i čistých citech a odvaze.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osmnáct. Přihlašte se a napište ho.

Aghatte
12.11.2023 5 z 5

Více než kdy jindy platí, nesuď knihu podle obalu. To by Erika a Petra neprodaly ani řádek. Za 5 korun z antikvariátu a ještě vyřazena z knihovny. Večer jsem otevřela, do půlnoci přečteno, nešlo odložit.
Hutný děj bez zbytečné omáčky rovnou na dřeň problému. Kdo někdy byl zamilovaná puberťačka, ví, jak je všechno přehnané. City, pocity, láska, nenávist. Zdá se to přehnané, ale za mého mládí tak děvčata reagovala. Nevím, jak je na tom mládež dnes, celá společnost je nemocná
Nejlepší, co jsem od autorky četla. Většinou jsou to bláboly, ale zde byla ještě skromná, a snažila se zachytit problémy tak, jak jsou. Verča byla nešťastná, o to více kolem sebe kopala a odmítala pomoc, její sebedestrukce dospěla do konečné fáze. Rodina naprosto zklamala, a reakce matky byly horší než pěsti agresora.
Sluníčkový konec je jediné, čemu nevěřím, suicidálni bulimička by šla štandopéde na uzavřené oddělení na psychiatrii, také nevěřím, že její blízkost u mrtvé feťačky
( zapoměla tam navíc všechny své věci ), by nechala příslušné orgány chladnou a nikdo ji ani nevyslechl.
Postava zamilovaného doktůrka působila směšně až ujetě, jeho kočičky, berušky, holčičky ve mně vzbuzovaly podezření, že jde o dalšího magora, kterej využije slabou a méněcennou holku.

Mám objednáno ještě Miriam, tak jsem zvědavá, ale už se i těším :-)

nybijam
08.08.2023

Příběh. Je to jen příběh. Někoho cizího, možná smyšleného. Avšak otvírá spoustu myšlenek, obhajujících, odsuzujících, kladných, záporných, láskyplných, nenávistných. V každém evokuje tato četba názory. Názory plynoucí z jejich života. Doporučuji si přečíst a zamyslet se.

Inka8
02.10.2022 5 z 5

Veronika je mladá, nezkušená a naivní. Jako spousta náctiletých si myslí, že ona zvládne vyřešit sama i když se bojí agresora Bořka, který ji znásilnil, zmlátil a vynucuje si její mlčení zastrašováním. Knihu jsem četla skoro jedním dechem

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Osmnáct v seznamech

v dalších seznamech3x