Oslovení z tmy - Svědectví o vítězství tvora Arjeha přehled

Oslovení z tmy - Svědectví o vítězství tvora Arjeha
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209221/bmid_osloveni-z-tmy-svedectvi-o-vitezstv-209221.jpg 4 61 61

Apokalyptická vize zániku světa po strašlivé katastrofě. Ve vší té hrůze dochází k přeludnému setkání vysíleného chlapce Arjeha s údajným filosofem, který jej ohromí svým věděním a moudrostí a který hocha nutí k přijetí podmínek, za něž jeho rodu slibuje štěstí a bezpracné bohatství. Novela, která se nejvíce z Fuksovy tvorby blíží sci-fi, není snadnou četbou, je plná vizí a alegorií, náročnému čtenáři však může přinést hluboký zážitek.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oslovení z tmy - Svědectví o vítězství tvora Arjeha. Přihlašte se a napište ho.

RichardMekka
06.09.2021 5 z 5

(audio) zaznam hlasu Ladislava Fukse, kde hovori o své knize "Oslovení z tmy" z roku 1971

JP
13.04.2021 3 z 5

Minimálně alespoň teď a tady, v tomhle bodě mého života - ale tak je to s každou knihou, načasování je všechno - ale je to strašně těžkopádné. Filozofování a mudrování, co přeskakuje tak nějak, zase, ping pong, konstantně se symbolizuje pod povrchem o věcech, co jdou mimo mě a ani mě příliš nezajímají. Obrazy, co jdou mimo mě. Přijde mi, že Fuks napsal knihu víc sám pro sebe, což jako spisovatel dokážu určitě respektovat a akceptovat, ne už ale tolik jako čtenář. Není to nic, co by u mě srazilo to, co si o Fuksovi myslím. Ale definitivně to nebyl můj šálek kávy a dost mě to minulo. Ilustrace a design slušné.

lordchaos
26.03.2021 4 z 5

Anotace knihy mě oslovila a posléze mě oslovila i samotná kniha. Z tmy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Oslovení z tmy - Svědectví o vítězství tvora Arjeha v seznamech

v Právě čtených3x