Vyvolená přehled

Vyvolená
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161812/vyvolena-161812.png 4 135 135

Oksa Pollocková série

1. díl >

Strhujúci príbeh trinásťročnej Oksy, ktorá si myslela, že je úplne obyčajné dievča. Jeden večer však všetko zmenil... Oksin život sa prevrátil naruby v deň, keď začala chodiť do novej školy v Londýne, kam sa s rodičmi presťahovala z Paríža. Keď bola sama vo svojej izbe, nervózna z novej školy, zbadala, že jej zrazu začal horieť stôl, jej nevybalené škatule vybuchli... Uvedomila si, že to ROBÍ ONA! Vždy snívala o tom, že sa stane nindžou a zrazu má nadprirodzené schopnosti! Bezradná a vystrašená sa nakoniec zdôverí svojej excentrickej babičke Dragomire a tá jej odhalí ich rodinné tajomstvo: Pollockovci pochádzajú z Edefie, neviditeľnej bájnej Zeme, z ktorej museli ujsť. Oksa je ich posledná nádej, jediná šanca na návrat.... Jej život už nikdy nebude ako predtým. Napriek pomoci jej najlepšieho priateľa Gusa, bude pre ňu ťažké nájsť rovnováhu medzi životom obyčajnej školáčky a bláznivými dobrodružstvami, ktoré ju stretnú na ceste k naplneniu jej úžasného osudu.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá
Originální název:

Oksa Pollock * L´Inespérée , 2010


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyvolená. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (21)

DominaCZ
03.10.2018 1 z 5

Ten moment, když nevíte, jak vyjádřit to, co vyjádřit chcete tak, aby to neurazilo a zároveň vás to nenas*alo ještě víc ...
Čtu to poněkolikáté a je to čím dál tím horší.

Z kdysi kouzelnýho světa se stal mišmaš plnej hlouposti, což děcka kolem 9-11-ti let zajímat může...ale pak se stane součástí zbraŇ jako rozežírání plic zaživa a KGB nebo domnělé CIA a z dětské knížky jsme kdesi, kde tomu neporozumí ani dospělák, protože je to najednou tak moc o vládních bojích, byť zaobalených do kouzelných zemí a bojovníků Prchlíků (debilní nízev), kteří pod nadvládou zla museli z Ruska uniknout, že zjistíme, že vlastně nevíme, zda čteme dětskou, nebo dospěláckou knížku.

Fakt, že věty, jež měly být vtipné vtipné nejsou, že atmosféra není uvěřitelná a že osoby díky svým dialogům leda tak vytáčejí díky své neautentičnosti, asi zcela pominu, stejně jako fakt, že se nám tam opět mísí prvky koho jiného než chudáka okopírovaného Pottera (fakt, že mají ve škole schovku KOMNATU, ve které jsou sochy a nepotřebný nábytek - tam lezli Draco a jeho dva přátelé v posledním díle) anebo kouzlo, jež maže paměť a vytvoří oběti víru v to, co mu druzí šeptají.
Až příliš průhledně stejné, kdyby to alespoŇ pozměnily !!!!!

Takže dobrý? ani ne.
Pro děti? Vůbec.
Takže hodnocení? odpovídající.

any333
01.01.2018 5 z 5

To jsem se zase pustila do zajímavé série. V první řadě obdivuji autorky, že se rozhodly stvořit společné dílo a takhle jim to vyšlo. Sice je Oksin příběh opravdu nenadálý a možná místy trochu naivní, čtenář si v ní libuje hlavně při objevování zákonů Edéfie a dalších zvyklostí. I když mě trochu naštvalo, že se tam ještě nepodívali, ale co není nyní může být v dalším díle, na který se moc těším.
Jsem podobného charakteru jako Oksa, takže jsem si ji hned oblíbila a stejně tak Gustu. Velmi sympatický mi byl taky Melin, jen mě mzelo, že nedostal víc prostoru. Ale nejvíc mě dojímal Tugdual, nejen kvůli jeho minulosti, ale i stylu a vzhledu, takže se těším, co dalšího se o něm dozvím. Vlastně, když se tak zpětně zamyslím, každý Prchlík měl jedinečný vlastní příběh, takže bylo obtížné si alespoň někoho nezamilovat.


DracoMalfoy
25.02.2017 5 z 5

Když jsem knihu dostala, neodtrhla jsem od ní oči dokud jsem ji celou nepřečetla. Za mě opravdu ano.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Vyvolená v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených235x
ve Čtenářské výzvě10x
v Doporučených19x
v Knihotéce59x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

francouzská literatura

Autoři knihy

Anne Plichota
francouzská, 1968
Cendrine Wolf
francouzská