Srdce dvou světů přehled

Srdce dvou světů
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141245/srdce-dvou-svetu-141245.jpg 4 68 68

Oksa Pollocková série

< 3. díl >

Zemětřesení, výbuchy sopek, přívalové deště… Země puká ze všech stran! Oksa a rodina Pollockových prchají z Londýna zaplaveného rozbouřenými vodami Temže, aby našli Bránu do Edéfie, magické země svých předků. Je to jediná šance, jak nastolit rovnováhu světa… Okse, Kouzelnosti Mladší, začíná nebezpečné pátrání, při němž je nucena spojit se s Felony, nepřáteli na život a na smrt, kteří jen čekají na chybu, aby ji mohli zradit. Naštěstí má kolem sebe dobré lidi: úžasnou babičku Dragomíru, tatínka Pavla, jenž se ve vzteku proměňuje v draka, dva kluky, Gustu a Tugduala, kteří soupeří o její srdce, a samozřejmě věrné Foldingoty, Nešiku, Luštěnky a všechny ostatní podivuhodné bytosti… Po tisíci různých nástrah a zvratů se Oksa dostane k tajnému vstupu do Edéfie. Ale aby ho překročila, musí zaplatit strašlivou cenu. A odvážit se do neznáma: co bude na opačné straně Brány? Srdce dvou světů je strhující vyprávění, rychle se čte, protože spěcháme, abychom se dozvěděli o dalším dobrodružství Kouzelnosti Mladší.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota
Originální název:

Le Coeur des deux Mondes , 2010


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Srdce dvou světů. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (11)

any333
17.10.2018 5 z 5

Zase o krapet lepší než předchozí díl. A konečně jsme se podívali do Edéfie, což jsem přijala asi nejvíc s radostí. No, i když, teď bych si trochu lhala do kapsy. Vlastně jsem se více než na zmiňovanou kouzelnou říši těšila, jak to dopadne a bude dál s Tugdualem.
Nakonec jsem byla více než spokojená, protože se takových sladších scén objevilo více, než jsem čekala, ale zase byly dělené pro dva; pro Tugduala i pro Gustu. Vážně jsem si připadala dost divně, když jsem to jedné straně hrozně přála a druhou za to v duchu proklínala, protože se mnohdy jednalo o záležitost méně než pěti stránek. A kvůli téhle Oksině dualitě vážně doteď nemám moc jasný obrázek, jak by to mohlo někdy v budoucnu s nimi skončit. A většinou to určit zvládám. Nevím tedy, jestli měly autorky každá vlastního oblíbence a psaly kapitoly s ním, nebo nás tak chtěly rozhodit, abychom nevěděli, na čem jsme. Mně osobně to tak docela připadá.
Ale abych zase nebyla jen kyselá, což vlastně ani u téhle série nechci, protože jsem si přímo zamilovala kouzelnou stránku příběhu, musím uznat, že jsem na konci byla jako zasažená. Stalo se to kvůli tomu, když se 'neplánovaně' rozdělili. A vlastně ještě dřív, asi někdy v době, kdy se vyvinulo to divné společenství. Taky vyplývaly okolnosti temných a světlých stránek charakterů, prozatím neodkrytých. Dosti to pak zamíchalo kartami.
A také sem rozhodně nesmím zapomenout připsat dík za to, jaké kapely mi Oksa s Tugdualem poradili. Hlavně Undisclosed Disares nemůžu už dlouho dostat z hlavy a vždycky, když si ji znovu pustím, vybaví se mi jejich scény z knihy.
Každopádně jsem teď docela naštvaná, protože jsem si hledala o série informace a došlo mi, že nepřeložili spoustu dílů. V poslední době jsem se ale dala do čtení anglických knížek, takže pokud budu mít štěstí, ještě bych nad tím pro mě neodkrytým závěrem nemusela smutnit. Tedy pokud bude tenhle francouzský originál k mání i v něčem jiném než ve francouzštině, samozřejmě. V tom případě si to budu muset asi domyslet sama.

DracoMalfoy
25.02.2017 5 z 5

Zase, doporučuju všem, kniha se mi moc líbila.


KateChatt
21.06.2016

Tato knižní série mě opravdu moc nebaví je příliš dětinská, jednoduchá. Nicméně 4. díl si asi přečtu, abych ji měla za sebou...

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Srdce dvou světů v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených137x
v Doporučených9x
v Knihotéce39x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit7x

Štítky knihy

francouzská literatura

Autoři knihy

Anne Plichota
francouzská, 1968
Cendrine Wolf
francouzská