Les zbloudilých přehled

Les zbloudilých
https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92000/les-zbloudilych-92000.gif 4 81 81

Oksa Pollocková série

< 2. díl >

Každý už dobře ví, že Oksa Pollocková není žádná obyčejná holka. Život Vyvolené, budoucí královny Edéfie, nabírá nové nečekané obrátky. Přestože Vílí muž definitivně zatočil s úhlavním nepřítelem všech Prchlíků, Orthonem McGrawem, zdá se, že Zlo se jen tak nevzdá. Okse a jejím blízkým do života zasáhne nečekaná událost: Gusta jednoho rána zmizí! Prchlíci brzy pochopí, že to nebude jen tak. Oksa nachází v Gustově mobilním telefonu fotografii, kterou pořídil těsně předtím, než... Než ho do sebe vtáhl zakletý obraz, v němž je uvězněna Zoeina babička Vzpomněnka, která ale před nedávnem tragicky zemřela. Celá situace se komplikuje a Prchlíci nakonec musí vytvořit skupinu, která se vydá do uřknutého obrazu, aby vysvobodila Gustu i Zoeinu babičku. A Oksa samozřejmě nezůstane doma! Podaří se Prchlíkům projít všemi zkouškami, porazit Zloduchy a osvobodit své přátele? Rozhodně to nebude jednoduchý úkol a jejich dobrodružství se neobejde bez ztrát. ... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota
Originální název:

La forêt des égarés


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Les zbloudilých. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

any333
17.04.2018 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Tenhle díl jsem přečetla v rekordním čase a myslím, že je pro mě oblíbenější než první. Sice se mi tu nesplnilo přání o podívání do Edéfie - nebo ne alespoň tak úplně - , ale zato byla plná Tugduala. Já prostě takovéhle typy postav zbožňuji a když měli ještě s Gustou na sebe blbé kecy, musela jsem se smát. A i když se ani téhle série nevyhnul milostný trojúhelník, tady mi ani tak nevadí. Jen jsem docela zvědavá, jak se někdy v budoucnu rozhodne samotná Oksa.
Co se týče děje, líbila se mi ta nová tajemství vyplouvající na povrch a také děj, který se neodehrával u nás, takže se stalo víc závratnějšíchh dobrodržství než v prvním díle a taky jsme se dozvěděli o nových magických zlepšovačích. Zároveň tu však byl na odlehčenou i pohled od Dragomíry a od Orthonovy neteře z minulého dílu, která neměla lehké rozhodování.
Autorky využily rozmanitost dějových linek a když je propletly dohromady, vzniknul celý příběh, od jehož konce mi už zbývá pouhý jeden díl. Po dočtení jsem si hledala o sérii informace a je mi docela líto, že v češtině vyšla už jen trojka a zbytek ne. Přijde mi to škoda, už kvůli Tugdualovi.

DracoMalfoy
25.02.2017 5 z 5

Srdcovka, Oksa je jedna z mých neoblíbenějších knih.


Jolilinka
03.11.2014 3 z 5

Na to, jak je tahle kniha slavná, a vzhledem k tomu, že se má prý i zfilmovat, bych čekala MNOHEM víc. Ne že by se mi Oksin příběh nelíbil, je to příjemné a ne úplně nejnudnější čtení, ale na to stát se tak slavnou knihou to ani V NEJMENŠÍM nemá. Je to fajn jako příjemná oddychovka, ale ne jako slavná a po celém světě čtená kniha. A připadá mi napsaná jako pro malé děti. Luštěnky, Foldingoti, Vzducholeť, Granulkomet... Připadám si jako v mateřské školce. Jako cílovou skupinu bych spíš uvedla děti do sedmi, osmi let, ale rozhodně ne lidi věku, kterým je tato kniha určena. Těch kouzel je tam až moc a také styl psaní je až moc dětský. Jinak příjemné čtení.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Les zbloudilých v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených163x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených8x
v Knihotéce40x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

francouzská literatura

Autoři knihy

Cendrine Wolf
francouzská
Anne Plichota
francouzská, 1968