Odvaha být šťastný přehled

Odvaha být šťastný
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445844/bmid_odvaha-byt-stastny-hAg-445844.jpg 4 7 7

Od autorů fenomenálního bestselleru Odvaha nebýt oblíbený Opětovné setkání moudrého filozofa a skeptického mladíka, který se po třech letech vrátil do filozofovy pracovny, aby s ním znovu debatoval o hledání cestu vedoucí k prostému lidskému štěstí. Mladíkův život se výrazně změnil, práce učitele v něm vyvolala další otázky a zároveň i pochybnosti o praktickém využití principů Adlerovy individuální psychologie, jíž se oba muži zabývají. Nové životní zkušenosti podrobily testu především adlerovské zásady týkající se výchovy dětí a jejich uplatnění v praxi. Rozhovor se zaměřuje na mnoho témat, například na odměnu a trest, na problémové chování a na schopnost činit zásadní životní změny. Mladík je stále plný nejistoty a označuje filozofův pohled na Adlerovy ideje za naivní idealismus, ale filozof ho se stoickým klidem vede po cestě k pochopení a ukáže mu, že je třeba vzít život do vlastních rukou a nalézt odvahu být šťastný.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Shiawase Ni Naru Yuki , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odvaha být šťastný. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (2)

Petrush
18.12.2023 3 z 5

Trochu netradiční kniha o výchově. Jak viděl výchovu Adler. Druhým hlavním tématem knihy je láska. Rozhovor mezi filozofem a mladíkem nepůsobil vůbec přirozeně, účelovost byla zřetelná.
V závěru autoři vybízejí, ať si Adlerovy myšlenky každý přebere a přizpůsobí je, aby odpovídaly současné době.
Překvapilo mě, že kniha je překladem z angličtiny, ne z originálu. Myslím, že s překladem překladu se z originálu víc ztrácí.

"Odpovědi nemůžeš získávat. Musíš k nim sám dospět."

Pawlisman
10.01.2023 4 z 5

O 1 hvězdu slabší než jednička, řidší kadence mouder a určitá repetice. Především ten naivně vykonstruovaný japonský student skutečně už leze krkem a jeho reakce jsou trochu amatérsky nespisovatelské. Nicméně stále je co říci, některé pasáže jsou opět silné, koho okouzlila jednička "Odvaha být neoblíbený", ten může a nemusí pokračovat zde. V prvním díle 70 pct sdělení, zde dalších 30 :)


Související novinky (1)

Knižní novinky (27. týden)

28.06.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Odvaha být šťastný v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených10x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst27x
v Chci si koupit11x
v dalších seznamech1x

Autoři knihy

Ičiró Kišimi
japonská, 1956
Koga Fumitake
japonská