Odměna přehled

Odměna https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5782/mid_odmena-omO-5782.jpg 4 97 97

Napínavá psychologická sonda do nitra člověka chystajícího se k vraždě. Pro autorku není osobní katastrofa mladého muže pouhým příběhem z Černé kroniky a podnětem k varovnému vztyčení prstu: chce se dopátrat, ve kterém bodě došlo k tragickému zvratu osobnosti, co tento zvrat umožnilo i kdy nastal okamžik poznání, že sebelépe vymyšlený zločin nemá ani morálně, ani prakticky šanci na úspěch. Autorka je přesvědčena, že nejčernější místa na mapě soudobé společnosti představují morální selhání lidí a z nich vyplývající životní tragédie. Nelze se tvářit, Že tyto jevy nevidíme, nelze je přecházet mlčením; odvrátíme-li od nich tvář, nepřestanou proto existovat. Poctivý tvůrce se nesmí jejich popisu vyhýbat a zdůvodňovat to obavou o případné možnosti vzoru k následování - jde o diagnózu, jejíž stanovení je základem každého léčení, tedy i náprav charakteru jednotlivce či morálky společnosti. (nakladatel)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odměna. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
13.09.2022 5 z 5

Geniální kniha. Četla jsem už značně rozpadlé vydání v osmé třídě, pak jsem si stejné vydání pořídila v antikvariátu. A nechybí v mé knihovně ani teď, když dávno žijí mimo Čechy, rada se k ní vracím. Autorka skvěle vykreslila hlavního hrdinu a jeho touhu žít jiný život, než jaký mu tehdejší doba a rodinné prostředí nabízí. V žádném případě s Vladimírem nesympatizuji, naopak, myslím, že dostal, co si zasloužil, ale nelze popřít fakt, že v jeho rodině bylo šetření dovedeno ad absurdum. Inteligentní a noblesní paní Marcele tleskám, jak s ním zametla. To musela být hrozná smrt. Nebo spíš pobývat v hermeticky uzavřeném bytě s rozkládající se mrtvolou a pomalu zesilet.

madem
12.07.2022 2 z 5

Mám ráda autorku, ale postupně zjišťuji, že spíše její historické romány. Nenadchla mě Medúza a Lhůta prošla také ne. Odměna mě nudila a hnusila se mi zároveň. Nechápala jsem hlavního hrdinu, jeho přítelkyně také ne. Mimo mě byl i popis Prahy - přijde mi to tak dávno. Nechápala jsem, proč tak jedná. Proč tolik utrácí za Marcelu, kdyby to spořil, nemusí si půjčovat.
Těch posledních pár stránek bylo hodně šílených a já si přála konec.

Monika1717
31.05.2020 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem s mírným sebezapřením dočetla, už nikdy jsem se k ní nevrátila. Nejlepší je asi poslední část knihy, přála jsem mu to. Jinak je to takové vlažné, hlavní postava má problémy snad se vším, floutek, který chce přijít bez práce k bohatství. Takových je. Babka ho převezla. A kde byl klíč? To snad každý věděl než to dočetl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Odměna v seznamech

v Právě čtených1x