Oběti života přehled

Oběti života https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493333/mid_obeti-zivota-KI5-493333.jpg 4 23 23

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oběti života. Přihlašte se a napište ho.

Penicuik333
23.12.2020 2 z 5

Opět se mi potvrdilo, že nemám ráda knihy s tematikou valky.
Tady navic byly osudy hrdinů podány velice schematicky a čím blíže závěru, tím urychlovanejsi byly. Nešlo mi k hlavním postavám cokoli citit, pusobily příliš ploše a povrchně.

pagac17
24.04.2017

Zajímavý román, ono časové údobí si pamatuji, takže jsem si opakoval dějiny tohoto období. Autor do něho zahrnul jako stěžejní životní příběh dvou nerozlučných přátel. Ozřejmil jsem si to období první České republiky, kdy v pohraničí žili spolu dvě národonosti, německá a česká a jak se postupně vyvíjeli jejích vztahy. Začali se postupně měnit po nástupu Adolfa Hitlera v Německu. Jeden z přátel zůstává v Německu, druhý emigruje do Anglie. Pak následuje kapitola druhé světové války a osudy obou přátel. Velmi zajímavě a dějinně podáno. Závěr knihy již pojednává o poválečné době. Autor ukazuje dějinně ověřené vztahy národů a u Čechů také jejich charaktery, které nebyly mnohdy ukázkové. Doporučuji tuto knihu si přečíst

thirsty
26.03.2017 5 z 5

Konec knihy nutí k zamyšlení. Za mě bez debat pět hvězdiček.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Oběti života v seznamech

v dalších seznamech1x