Smrt čínského kuchaře přehled

Smrt čínského kuchaře
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253723/mid_smrt-cinskeho-kuchare-253723.jpg 3 26 26

Nové případy soudce Ti série

Císařův oblíbený kuchař je zavražděn v samém srdci Zakázaného města. Soudce Ti je povolán do císařských přípraven jídla a musí se mít na pozoru, aby ho nadšení pro dobré jídlo příliš neodvrátilo od vyšetřování případu. Pokud totiž soudce Ti rychle nevyřeší případ vraždy, bude sto císařových kuchařů brzy o hlavu kratší. A to nemůže dopustit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Garamond

Mort d‘un cuisinier chinois , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt čínského kuchaře. Přihlašte se a napište ho.

Senga
21.02.2023 odpad!

Neskutečná slátanina, jen vytěžuje z Gulikovy známosti a úspěšnosti jeho děl. Gulik jako sinolog a japanolog měl dokonalé znalosti o době, ve které jeho soudce Ti působil. Držel se reálií, hierarchie společnosti a zvyklosti se v jeho dílech odrážely a dodávaly na působnosti. Tohle je prostě nesmysl. Hodila jsem to do sběru.

knih-o-mol
17.03.2021 5 z 5

Kdo se doma snaži připravit čínu nejčínovatější k obědu bude se dobře bavit.

Kyri
06.09.2019 5 z 5

Zatím nejlepší s lenormandových knih ze série. Souhlasím, že to není soudce Ti, že autor pozměnil charaktery a že zkusil využít věhlasu Gulika. Je potřeba si přiznat, že je to něco jiného a se soudcem Ti to má společného jen málo. Pokud se s tímto smíříme, je to prostě vtipné a napínavé dílko, které poskytuje navíc i úžasnou znalost reálií. Přečetla jsem to jedním dechem a bylo to velmi osvěžující. Moc se mi líbil konflikt tchýně s První paní i Tao Kan.

Velký knižní čtvrtek (20. 3. 2014)

16.03.2014

Kniha Smrt čínského kuchaře v seznamech