Posledná ilúzia přehled

Posledná ilúzia
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452674/bmid_posledna-iluzia-uCe-452674.jpg 4 28 28

Druhá časť dystopickej trilógie o poslednom dievčati na Zemi Prvých šestnásť rokov života strávila Eva v izolácii - bez možnosti vyhnúť sa úlohe Spasiteľky ľudstva. Až kým nenadišla jej chvíľa a ona dostala šancu na únik. Eva konečne získala toľko vytúženú slobodu a spolu s Bramom, do ktorého sa zaľúbila, uteká pred režimom a pridáva sa ku skupine zúfalých rebelov, bojujúcich proti systému. Vtedy Eva zistí, že jej vo svete za múrmi Veže hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, aké si kedy dokázala predstaviť. Majú Eva s Bramom šancu prežiť, keď všetci a všetko stojí proti nim?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)
Originální název:

The Eve Illusion , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posledná ilúzia. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

jitka_dankova
05.01.2024 3 z 5

Druhý díl originálně pojaté depresivní dysoptické trilogie. Nebylo to lehké čtení, jen samá smrt, hrozivé mučení, zabíjení, prostě zbytečné ztráty na životech, kam se člověk podívá. A do toho beznaděj, ztráta iluzí, celkem pěkně člověk vnímá, že to jde se světem opravdu markantně z kopce. Fakt se to nečetlo lehce, já vím, je to prostě dysoptie, ale stejně. Jdu si užít nějakou jinou pohodovou literaturu. Finální díl trilogie ještě ani v angličtině nevyšel, no jsem na něj nakonec zvědavá, docela mne zajímá, jak ten problém se záchranou lidstva vyřeší.
Opět jsem hodně vnímala nedořešené detaily. Například vysoká fyzická zdatnost sedmdesátnic, které vyžívají jen z jídla z řas. No nevím...

Market-k-a
25.11.2022 5 z 5

Až na tu představu šestnáctileté holky, která, zdá se, přepere kdejakého muže... se mi to líbilo, bylo to napínavé, těším se na další díl. Úplně to vidím ve filmovém zpracování :)


RoseDadas
14.09.2021 5 z 5

Svět vytvořený autorskou dvojicí nepřestává překvapovat. V Evině iluzi do něj nahlížíme zas z o něco jiné perspektivy (Michael), poznáváme jeho temná zákoutí, jeho funkčnost a v tomto díle i jeho "nejspodnější" obyvatele. Čtenář je svědkem vnitřního uspořádání OPZ, jejich drsných vyslýchacích metod a tajemství, jež jsou před zraky všech skryta. Velice se mi líbila celková propracovanost příběhu, kterou má na starost bezbřehá fantazie jeho stvořitelů, a poselství, které je součástí každého dystopického příběhu, což je, jak by se lidé rozhodně neměli chovat.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (48. týden)

22.11.2020


Knižní novinky (44. týden)

25.10.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Posledná ilúzia v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených36x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených2x
v Knihotéce54x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit8x
v dalších seznamech1x

Autoři knihy

Tom Fletcher
anglická, 1984
Giovanna Fletcher
britská, 1985