Dcéra ľudstva přehled

Dcéra ľudstva
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404316/bmid_dcera-ludstva-70C-404316.jpg 4 74 74

Svet postihla pohroma, keď sa doň prestali rodiť dievčatá. Celých dlhých päťdesiat rokov sa ľudia snažia prísť na to, čo je za tým. Vedci robia pokusy, veriaci sa modlia. Až sa napokon predsa len dočkajú zázraku, v ktorý už pomaly nik nedúfal. Narodí sa Eva, odpoveď na ich modlitby, ich posledná nádej. Evu držia celý život izolovanú od opačného pohlavia. O svojej minulosti nevie všetko. O svojej budúcnosti až priveľa. Až dovŕši šestnásť rokov, vyberú pre ňu troch vhodných kandidátov, pričom s jedným z nich má zabezpečiť pokračovanie ľudského pokolenia. Nie práve najľahšia úloha... Eva však tento svoj osud prijala, je s ním zmierená. Aspoň kým sa do jej života nepripletie Bram a Spasiteľka ľudstva odrazu nezatúži po slobode. Ako si však vybrať medzi láskou a budúcnosťou ľudskej rasy? Tom a Giovanna Fletcherovci sú mimoriadne úspešným spisovateľským párom, čoho dôkazom je aj tento nezvyčajný ľúbostný príbeh o poslednom dievčati na Zemi, zasadený do dystopického sveta blízkej budúcnosti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Eve of Man , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcéra ľudstva. Přihlašte se a napište ho.

jitka_dankova
05.01.2024 3 z 5

První díl originálně pojaté depresivní dysoptické trilogie, který ale selhává v detailech. Autorská dvojice celkem pěkně připravila originální postavu jediné mladé ženy na světě a toho, co by mohla prožívat a jak by se mohla seznámit s kluky. Bylo to neotřelé téma. Bohužel ale všechno ostatní v této dysoptii pokulhávalo. Pořád jsem si musela říkat, jak je možné, že při všech těch neuvěřitelných holografických technologiích a zmrazování těl a práci s lidským mozkem apod. nebyli vědci za těch padesát let ani schopni přijít s vysvětlením toho, proč se najednou rodí všude jen chlapci. Aspoň to vysvětlení... Také centralizované pojetí, že tenhle dysoptický Londýn je tak nějak středem světa, mi nesedělo, chyběla mi tam hloubka toho, co a jak by mohly řešit další státy. No a vůbec jsem nechápala, jak si mohou všichni ti muži a staré ženy myslet, že by jedna žena mohla v té situaci "zachránit lidstvo" a jak za tím mohli slepě jít. Z romantické linky jsem vlastně nijak moc nadšená nebyla.

ElaMi
02.08.2021 4 z 5

Zaujala ma anotácia a nápad tak som sa na knihu tešila. Zo začiatku sa príbeh ťahal, prišiel mi taký fádny ale po pár kapitolách sa pekne rozbehol až som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Takže nakoniec kniha bola skvelá a príbeh som si užila a skončila tak napínavo, že som okamžite siahla po druhej časti

YA-girl
18.04.2021 3 z 5

Přišlo mi to zajímavé, čtivé, svým způsobem i originální. Příběh byl vyprávěn na střídačku Evou a Bramem - musím přiznat, že víc mě bavily ty Bramovy části. Celkově to bylo příjemné překvapení; užila jsem si to, a i když to asi nebylo nic, co by ve mně zanechalo nějaký trvalejší dojem, tak na další díl se těším :).

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Dcéra ľudstva v seznamech

v Právě čtených1x