Nikdy se nepřestala usmívat přehled

Nikdy se nepřestala usmívat
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537582/bmid_nikdy-se-neprestala-usmivat-66325426c0b63.jpg 4 224 224

Robert Jenkins je uznávaný soudní psychiatr. Před sebou má případ, díky kterému už jeho jméno nikdy nezapadne. Alexandra je obyčejnou ženou, která nikdy nestála v centru dění. Nyní se však ocitla ve světle reflektorů s krví na rukou. Masová vražedkyně. 168 chladnokrevných zabití. Rekonstrukce případů potvrzují přiznání. Spravedlivý trest. Je vše tak jednoznačné, jak se zdá?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nikdy se nepřestala usmívat. Přihlašte se a napište ho.

Archie
18.06.2024 4 z 5

Tohle se četlo samo. Autor, co se kriminální roviny týče, nabízí čtenáři vděčné (někdy morbidně vděčné) situace, vyprávěné navíc opět čtenářsky velmi vděčnou Alexandrou - věčně se usmívající vražedkyní nezapadající do běžného profilu. Závěr jsem mírně mysteriozní očekával, ale takto mě vůbec neurazil, byť by mě asi potěšil nějaký více šokující/promyšlený twist. Super jednohubka od Zlatýho čokla.

mapet85
23.05.2024 5 z 5

Predstavujem vám Alexandru, ženu, ktorá až doposiaľ viedla relatívne pokojný život. Na svedomí má totiž 168 ľudských životov. Nepredstaviteľné, však? Súdny psychiater Robert Jenkins sa ponára do psychiky tejto doteraz obyčajnej ženy. Nebude to jednoduchý prípad. Niečo mu na ňom nesedí. A nie je to len úsmev, ktorý Alexandre nikdy neschádza z tváre.

„Neznala lítost, neznala slitování. Její úsměv se proměnil ve výsměch všem mrtvým.“

„Je to v tom, jak Alexandra mluví. Najednou máte pocit, že je obyčejnou ženou, která si ani neuvědomuje, co všechno udělala a co to znamená. A je to v jejím chování. V tom úsměvu. Mluví klidně, bez citu.“

Na jednej strane nám Alexandra v kapitolách nazvaných intermezzá popisuje jednotlivé vraždy, ktoré spáchala, na tej druhej sledujeme pohľad Roberta Jenkinsa a jeho rozhovory s vrahyňou, kde nám znepokojujúcim spôsobom a bez emócií hovorí o zločinoch, ako keby sa nič nestalo. Odkrýva nám svoj neľahký život a Robertov vzťah k nej sa postupne mení, pričom si kladie množstvo otázok. Je až príliš inteligentná, či šialená? Uvedomuje si svoje skutky?

„Je to vražedkyně, ale co když je defektní proto, že je tak inteligentní? Co když svou genialitu skrýva za dojem poměrně klasické emoční, sociální a psychické lability?“

„Věděl, že před sebou má případ, který je jediněčný, ale do té chvíle nechápal, co se za ním skrývá. Až nyní si – z pouhého výčtu jmen – uvědomil, s kým vede celkem přátelské rozhovory.“

Kniha nie je len psychologickým trilerom, aj keď psychológia postáv je výborne vykreslená. Ide o strhujúci, miestami šokujúci príbeh a autor nám ponúka zamyslenie a množstvo pekných aj filozofických myšlienok. Dej nie je kontinuálny, skáčeme v rôznych časových obdobiach, čo ale robí knihu zaujímavou. Počas čítania som si niekoľko krát položil otázku, ako sa celkovo kniha vyvinie, ale takýto záver som nečakal.

Pre mňa je to originálna kniha a za jej poskytnutie ďakujem : Golden Dog a autorovi : Martin Štefko. Rovnako ako Mrtvé ženy, aj táto bola výborná.

Veronika.malova
01.05.2024 5 z 5

Naprosto uzasna jizda, ani jsem nedutala. Pribeh jde az na kost a bude ve vas dlouho rezonovat.

Knižní novinky (50. týden)

06.12.2020

Kniha Nikdy se nepřestala usmívat v seznamech

v Právě čtených6x