Neviditelné ženy přehled

Neviditelné ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531367/bmid_neviditelne-zeny-65bf9c2f20230.jpg 4 21 21

Data jsou pro moderní svět zásadní. Od ekonomického rozvoje přes zdravotnictví až po vzdělávání, politiku nebo veřejnou správu, při rozdělování zdrojů i přijímání zásadních rozhodnutí se spoléháme na čísla. Značná část dat však nezohledňuje pohlaví, považuje muže za standard a ženy za atypické. Za tuto předpojatost ovšem ženy platí svým časem, penězi a často i životem. Caroline Criado Perez v knize Neviditelné ženy zkoumá příčiny genderové nerovnosti v domácnostech, na pracovištích, při lékařských diagnostikách, v politice i dalších oblastech. Kniha, postavená na stovkách případových studií z celého světa a napsaná s energií, vtipem a jiskřivou inteligencí, je průlomovým, nezapomenutelným odhalením, které změní váš pohled na svět.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Sociologie, společnost
Vydáno: , Host

Invisible Women , 2019

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelné ženy. Přihlašte se a napište ho.

veriszv
12.06.2024 5 z 5

Tohle se tak dobře četlo! (Když teda opomenu tu míru vzrůstající frustrace… )
Né vážně, ač plné výzkumů a dat, je to napsáno svižně, jasně, stručně.
Text běhá pod rukama a vy jste informovanější a asi taky naštvanější. U spousty věcí taky pravděpodobně kroutíte hlavou, jak je to vůbec možný, a proč se o tom víc nemluví!
Je to čtení důležitý, který by ve vaší knihovně hned vedle V pasti pohlaví a Proč jsme tak naštvané? nemělo chybět.

juleska
04.06.2024 5 z 5

Další kniha, kterou by si IMHO měl přečíst každý.

tittanie
15.05.2024

Celou dobu, kdy jsem knihu četla, jsem přemýšlela, jaký komentář mám napsat.
Kniha obsahuje strašnou spoustu statistik, které musí každou ženu naštvat. Jak je možné, že všechny tyto věci víme, ale nedochází k nápravě?
Nejvíce mě naštvala poslední kapitola.
Ale měla bych radu pro farmaceutické firmy, pokud zkoumají léky pro ženy na mužích, tak by měli zkusit dávat mužům antikoncepci, věřím, že by měli 100% úspěšnost!
Co si asi budu pamatovat nejvíce je, že policistka byla zraněna, protože ji neseděla vesta, jenom proto, že byla mužská. Přitom na světe je více žen než mužů (50,8% x 49,2%).
Za všechno může historie, aspoň že už máme pana smajlíka a paní smajlíkovou.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Nejprodávanější knihy od začátku roku 2024

15.04.2024

Zajatkyně, Převozník a další knižní novinky (12. týden)

17.03.2024

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Neviditelné ženy v seznamech

ve Čtenářské výzvě9x