Nebožtíci na bále - malá humoreska přehled

Nebožtíci na bále - malá humoreska
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216817/mid_neboztici-na-bale-mala-humoreska-216817.jpg 4 114 114

Maloměstská humoreska o záměně dvou osob na pozadí iluzorního poklidu před blížící se světovou válkou. Autor rozehrává sled groteskních situací, v nichž hrají roli nejen oba „nebožtíci“ a jejich příbuzní, ale i bezduchost úředníků a policie.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebožtíci na bále - malá humoreska. Přihlašte se a napište ho.

Kopta
24.09.2023 4 z 5

Audio ČRo: Nečekaně svižná humoreska, která neustále něco předává ve vtipné formě a záživně. Preiss tomu dodává nový rozměr s pomocí skvělé postavy komisaře z Bolzánky.

postmoderna
14.07.2022 5 z 5

Zábavné to tedy je, ale za humor bych to nevydával. Spíš za sen kde se dějí nesmyslné věci a člověk si říká, to byla ale blbost, proč se jen probuzen cítím tak nepříjemně?

los
16.06.2022 3 z 5

kdybych nevěděl, že čtu Fukse, podivoval bych se, co je to za podivnou moderní parodii na Ignáta Herrmanna, ale poslední kapitola je nádherně fuksovská: pimprlata na jevišti, zrychlená filmová groteska, náhody a variace, vložené "dokumenty" (leták s reklamou, pozvánka na bál s rozpisem tomboly) a pointa, jak když bodne nůž do ledvin (ne, ne, už nebudou tančit na bále, ale na bojištích, a z výběrové moravské mouky se bude péct komisárek)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nebožtíci na bále - malá humoreska v seznamech

v Právě čtených2x